Home Košarka Heroizam Janisa i odbrana Holideja presudili Bostonu, oslabljeni Memfis uništio Golden stejt sa 39 poena razlike…(VIDEO)
0

0
0

Milvoki je uspeo da se vrati iz mrtvih i pobedi Boston rezultatom 110:107 u utakmici za pamćenje u kojoj je nakon minusa od 14 poena razlike desert minuta pre kraja, napravljen impresivni preokret. Janis je dobio raskrvavljenu arkadu nakon sudara sa saigračem, ali je nastavio da vodi svoj oslabljeni tim do pobede sa 40 postignutih poena i 11 skokova, dok je Džru Holidej postao prvi igrač u istoriji plej ofa, koji je u poslednjih deset sekundi utakmice upisao blokadu i ukradenu loptu u jednoj od najimpresivnijih manifestacija odbrambene košarke koja je direktno donela pobedu Milvokiju i vođstvo 3:2 u polufinalnoj seriji Istoka. Milvoki je čudesno izbegao poraz u dve od poslednje tri utakmice, tako da ne treba otpisivati Boston, ali je večerašnja utakmica jedna od onih koje se mogu smatrati potvrdom šampionskog karaktera tima Milvokija.

Golden stejt je odigrao užasnu utakmicu u San Francisku, ali je u poslednjem minutu ukrao pobedu i došao do vođstva od 3:1 u seriji protiv oslabljenog Memfisa i svi su očekivali rutinsko zatvaranje plej of serije polufinala Zapada, ali se desio neočekivano ubedljiv poraz, kakav odavno nije viđen u istoriji plej ofa. Memfis je pobedio Golden stejt rezultatom 134:95 u utakmici u kojoj je u trećoj četvrtini vodio sa nestvarnih 55 poena razlike. Još jednom se pokazalo da je tim Memfisa možda i opasniji bez Dža Morenta, što se pokazalo i u regularnom delu sezone, a večeras je šokirani Golden stejt bio potpuno nemoćan da zaustavi mladi tim koji je bez ikakvog respekta košarkaški ponizio favorita i vratio seriju u San Francisko. Vođstvo Golden stejta je smanjeno na 3:2, a strahoviti pad igre koji koincidira sa ulaskom Stiva Kera, trenera Golden stejta u Kovid protokol, ukazuje da pomoćnik Majk Braun koji ga menja na klupi, nije dorastao izazovu plej ofa. Inače , Majk Braun je nedavno potpisao četvorogodišnji ugovor kao novi trener Sakramento Kingsa, tako da ako se po jutru dan poznaje, ovakvo rasulo igre Golden stejta u prethodne dve utakmice govori o ozbiljnim problemima koji čekaju ovog trenera u Sakramentu sa daleko slabijim rosterom od ovoga koji je večeras ovako čudesno ponižen u Memfisu.