Home Košarka Golden stejt uzvratio udarac u velikom NBA Finalu, Boston se raspao u trećoj četvrtini…(VIDEO)
0

0
0

Golden stejt je izjednačio u velikom NBA Finalu nakon potpunog raspada Bostona u drugom poluvremenu koji je rezultirao ogromnim minusom koji je na kraju bio nenadoknadiv i doveo do ubedljive pobede Voriorsa rezultatom 107:88.  Potpuni egal u prve dve četvrtine obećavao je još jednu dramatičnu utakmicu u kojoj će gosti iz Bostona tražiti ključnu prednost u ovoj finalnoj plej of seriji, ali je treća četvrtina donela prednost Golden stejta od 19 poena razlike koja je završena košem sa centra koji je pogodio Džordan Pul i na kraju je ta razlika bila i konačna razlika pobede Golden stejta u ovoj utakmici. Nakon toga je početkom četvrte četvrtine usledila nova serija koja je razliku podigla blizu granice od 30 poena razlike i priča večerašnje utakmice bila je gotova. Neočekivano, statistički faktor koji je presudio večeras bio je 37 posto šut iz igre Bostona, koji je u ukupnom zbiru bio slabiji od procenta šuta za tri poena, koji je večeras bio 40,5 posto. Golden stejt je ovaj raspad gostiju rutinski iskoristio, dok je vrlo solidnu epizodu u ovoj pobedi odigrao Nemanja Bjelica koji je upisao 6 poena i 5 skokova. Bizarno zvuči podatak da su čak tri startera Bostona, Horford, Smart i Vilijams, upisali po dva poena na ovoj utakmici, tako da je bilo kakav učinak Tejtuma ili Brauna bio nedovoljan da kompenzuje tako loš učinak čak tri startera Bostona. Niko nije očekivao metlu u velikom NBA Finalu, ova dva tima vrlo verovatno će igrati punih sedam utakmica u ovoj finalnoj plej of seriji, ali ono što jeste neočekivano to je da tako ozbiljan tim kao Boston tako oštro i neshvatljivo padne u svim parametrima u drugom poluvremenu. Serija se seli u Boston, koji je ipak preuzeo prednost domaćeg terena i sa tom prednošću napušta San Francisko, a ostaje da se vidi hoće li tu prednost uspeti da odbrani i koliko će brzo uspeti da se oporavi nakon ovako ubedljivog poraza od  19 poena razlike.