Home Košarka Golden stejt šesti put u poslednjih osam godina u velikom NBA Finalu, sjajna epizoda Bjelice u rutinskoj pobedi nad Dalasom…(VIDEO)
0

0
0

Golden stejt je očekivano dokusurio Dalas i upisao rutinsku pobedu rezultatom 120:110 i plasirao se u šesto NBA Finale u poslednjih osam godina. Pobeda u seriji rezultatom 4:1 odražava odnos snaga u ovoj seriji koja je bila u znaku ogromnih oscilacija u igri Dalasa, uz ključni momenat u drugoj utakmici kada je Dalas dozvolio veliki preokret, prosuo prednost veću od 20 poena razlike i na kraju nakon očajne partije u Dalasu došao do tačke bez povratka, minusa od 0:3 u plej of seriji. Večeras je Dalas igrao vrlo loše u prvom poluvremenu, vratio se do jednocifrenog zaostatka u trećoj četvrtini, ali je vraćen u dvocifreni minus zahvaljujući sjajnim epizodama Nemanje Bjelice i Kevina Lunija. Bjelica je upisao 5 poena. 6 skokova i 3 asistencije, ali je njegov učinak u odbrani teško ispratiti zvaničnom statistikom, a ovo je bila jedna od onih najboljih partija u kojoj njegova agresija u odbrani pomaže timu da dođe do pobede. Ovo je posebno došlo do izražaja u periodu igre kada je i<gledalo da Dalas može da se vrati u egal, a saradnja Bjelice sa mladim centrom Kevonom Lunijem je bila možda i ključni detalj ovog perioda igre ko je na kraju prelomio ishod ove utakmice. Novi trofej šampiona Zapada nosi ime legendarnog Oskara Robertsona, dok je prvi MVP trofej za najboljeg igrača finala Zapada koji nosi ime Medžika Džonsona očekivano dobio Stef Kari. Ekipa Dalasa je neočekivano ušla u finale Zapada nakon istorijskog raspada Finiksa u sedmoj utakmici, ali bi ovo neslavno finale Zapada ipak moglo biti dragoceno iskustvo za Luku Dončića koji je i večeras išao od očaja do sjaja, od užasno lošeg šuta u prvom poluvremenu, do serije pogodaka u trećoj četvrtini i završio ovu ključnu utakmicu sa 10/28 šutom iz igre. Kako god, Golden stejt sada na miru čeka protivnika serije između Bostona i Majamija, koja se nastavlja u noći između petka i subote.