Home Košarka Finiks u derbiju protiv Čikaga potvrdio status lidera NBA lige, Majami pobedom nad Vašingtonom potvrdio status lidera Istoka (VIDEO)
0

0
0

U velikom derbiju NBA lige, Finiks je uspeo da pobedi Čikago rezultatom 127:124 i spreči veliki preokret nakon ubedljivog vođstva tokom većeg dela utakmice koje se pred kraj utakmice potpuno istopilo. Devin Buker je upisao 38 poena, delovalo je većim delom utakmice da će ovo biti vrlo laka pobeda Finiksa koji je u prvom poluvremenu vodio ubedljivo i igrao još ubedljivije, ali je ekipa Čikaga koja je gubila sa 19 poena razlike na kraju treće četvrtine, uspela da u poslednjoj četvrtini zakuva ovu utakmicu i dovede je u potpuni egal, ali na kraju ipak nisu uspeli da ukradu ovu pobedu, koju je na kraju odneo tim koji je zaslužio, makar zbog činjenice da su vodili ubedljivo većim delom ove utakmice. Ovom pobedom Finiks je dodatno utvrđen na vrhu NBA lige po broju pobeda, dok je Čikago dodatno skliznuo sa deobe prvog mesta Istoka, ne samo zbog poraza od Finiksa, već i zbog pobede Majamija nad Vašingtonom.

Majami je rutinski savladao Vašington rezultatom 121:100 i potvrdio status lidera nikad izjednačenijeg Istoka, tako da je nakon ove pobede tim sa juga Floride upisao trideset petu pobedu i sada ima dve pobede više od petoplasirane Filadelfije i samo pet pobeda više od osmoplasiranog Bostona. Kuriozitet ove izjednačenosti Istoka je pobeda Toronta nad Šarlotom rezultatom 116:101 kojom je tim iz Kanade preuzeo šesto mesto Istoka od Bruklina, favorita za NBA titulu koji se nakon povrede Djurenta potpuno raspao i sada se nalazi na sedmom mestu Istoka. Juta je pobedila Njujork rezultatom 113:104 i nastavila odbranu četvrtog mesta Zapada od zahuktalog Dalasa, dok je u poslednjoj utakmici večeri, Golden stejt očekivano pobedio oslabljenu Oklahomu rezultatom 110:98.