Home Košarka Dieron Foks zaustavio čudesnog Jokića, Sakramento se vratio iz minus 19 do pobede nad Denverom! (VIDEO)
0

0
0

Drugo veče zaredom igrali su Sakramento i Denver i večeras smo gledali neku vrstu reprize, samo sa obrnutim ulogama. Prethodne večeri, Sakramento je prosuo 20 poena razlike, dok je večeras Denver vodio sa 19 poena razlike, ali se u poslednjoj četvrtini osetio ozbiljni umor, večeras nije igrao Džamal Marej, u startnu petorku Sakramentw vratio se poluoporavljeni, ali vrlo odmorni Sabonis, dok je Dieron Foks praktično eksplodirao u poslednjoj četvrtini sa 15 postignutih poena i doneo pobedu Sakramentu rezultatom 127:126. Sabonis se vratio u tim nakon nezgodne povrede desnog palca i tokom prvog poluvremena bilo je gotovo mučno gledati do koje mere je bio inferioran u odbrani, tako da je Jokić već na poluvremenu postigao isti broj poena koji je postigao za celu utakmicu u prethodnom meču istih rivala. Ipak, u drugom poluvremenu se stabilizovao, videlo se da je odmorniji od Jokića, tako da je i odbrana počela da dobija na snazi, intenzitet odbrane Denvera na Foksu je padao kako je utakmica odmicala i na kraju je Sakramento prvi put u istoriji franšize završio utakmicu sa čak tri igrača koji su postigli više od 30 poena, Dieron Foks je upisao 31 poen i 13 asistencija, Domantas Sabonis je upisao 31 poen i 10 skokova, dok je rezervista Malik Mank eksplodirao sa 33 poena, uključujući i slobodno bacanje za pobedu. Nikola Jokić je večeras bio na svom nivou, upisao je 40 poena, 7 skokova i 6 asistencija, ali je posebno u finišu očigledno počeo da oseća posledice umora i promašio je oba šuta u poslednja dva napada Denvera za pobedu. Nakon ove pobede, Sakramento se vratio u plej of zonu Zapada i vratio Dalas u plej in zonu, dok je nakon ovog poraza Denver izgubio prvo mesto Zapada, koje sada deli sa ekipom Nju Orleansa, koja je večeras na krilima spektakularnog Zajona Vilijamsona upisala dramatičnu pobedu nad Minesotom rezultatom 119:118.

U ostalim utakmicama večeri, u Atlanti je viđena sjajna partija Bogdana Bogdanovića, koji je večeras upisao 14 poena i 3 asistencije, vodio je svoj tim koji je večeras bio žestoko oslabljen i doveo ga do šuta za pobedu nad zahuktalim super timom Bruklina, ali je večeras užasno sebični Dižonte Marej promašio šut za pobedu i Netsi su upisali pobedu rezultatom 108:107. Čikago je nakon produžetka upisao vrlo važnu pobedu nad Milvokijem rezultatom 119:113, Majami je rutinski pobedio oslabljene Lejkerse rezultatom 112:98, dok je Golden stejt uspeo da pobedi ekipu Jute rezultatom 112:107. Vašington je upisao treću vezanu pobedu, ubedljivo su savladali Finiks rezultatom 127:102, dok je u derbiju donjeg doma Istoka, Detroit ubedljivo pobedio tim Orlanda rezultatom 121:101.