Home Košarka Dieron Foks vlada Zapadom, Sakramento srušio San Antonio za petu uzastopnu pobedu…(VIDEO)
0

0
0

Dieron Foks nastavio je sa spektakularnim partijama i ponovo je bio ključni faktor pete uzastopne pobede Sakramenta, ovoga puta stradao je mladi i borbeni tim San Antonija rezultatom 130:112. Večeras je to bila simultanka najboljeg igrača Sakramenta koji je serijom od sedam vezanih poena na kraju treće četvrtine odbio napad tima Grega Popovića koji je došao do izjednačenja nakon 18 poena prednosti koje je Sakramento imao u prvom poluvremenu. Foks je završio utakmicu sa 28 poena, uz 11/15 šut iz igre, dodao je tri skoka i osam asistencija, uz nestvarni koeficijent korisnosti od čak plus 36! Njegov prijatelj sa koledža, a sada saigrač Malik Mank, pratio je Foksa i upisao 26 poena sa klupe i uz vrlo solidnu partiju Harisona Barnsa, to je na kraju bilo previše i Sakramento je upisao osmu pobedu sezone sa čak 18 poena razlike. Nakon ove pobede Sakramento je došao na pobedu i po zaostatka za timom Portlanda koji trenutno drži prvo mesto Zapada.

Portland je bio jako blizu da se dodatno osami na vrhu Zapada, ali je Kevin Djurent sasuo 35 poena, održao svoj tim u igri do poslednjeg napada, promašio šut za pobedu, ali je odbitak njegovog promašaja prikucao Rojs O Nil i Bruklin je upisao veoma važnu pobedu rezultatom 109:107. Kompletni Klipersi sa Kavajem Lenardom, Polom Džordžom i Džonom Volom delovali su kao apsolutni favoriti protiv mladog tima Detroita, koji je skupo prodao svoju kožu i držao priključak do samog kraja utakmice, ali je na kraju iskusniji tim prelomio utakmicu u samom finišu i upisao pobedu rezultatom 96:91.