Home Košarka Desetkovana Juta šokirala iznureni Sakramento, Čikago nakon dva produžetka slomio Filadelfiju…(VIDEO)
0

0
0

Desetkovana Juta je upisala iznenađujuću pobedu nad iznurenim timom Sakramenta u ludoj utakmici u kojoj je u prvom poluvremenu stekla 25 poena razlike, prosula je već tokom treće četvrtine, ali je na kraju umor gostiju bio veći od neiskustva rezervista domaćeg tima i Juta je upisala pobedu rezultatom 128:124. Sakramento je igrao četvrtu utakmicu u šest dana u četiri različita grada i sutra ga čeka peta utakmica u sedam dana i to protiv Bostona u Sakramentu, tako da je umor ključnih igrača Kingsa večeras bio golim okom vidljiv. Uprkos ogromnom umoru, Dieron Foks je puštao kišu i na ovoj utakmici, upisao je 37 poena, uz 4 skoka i 7 asistencija, praktično sam je vratio Kingse u ovu utakmicu tokom druge i treće četvrtine, ali je na kraju domaći tim uspeo da u finišu preživi tri šuta za tri poena u jednom napadu Kingsa koja su u finišu promašili Harison Barns i Malik Mank i na kraju odneli ipak zasluženu pobedu. Memfis je upisao pobedu nad Dalasom rezultatom 112:108 i nakon ove pobede preuzeo je drugo mesto Zapada od Sakramenta, dok je Golden stejt konačno pobedio nekoga u gostima, makar to bio fenjeraš Zapada Hjuston rezultatom 121:108.

Pravi triler viđen je u Filadelfiji gde je Čikago uspeo da upiše pobedu nakon dva produžetka rezultatom 109:105. Bila je to evroligaški neefikasna utakmica oba tima, u kojoj se na kraju ipak bolje snašao gostujući tim koji očajnički pokušava da u finišu regularnog dela sezone uđe u plej of i onda bude mina za nekog od favorita sa vrha Istoka. Šarlot je nakon minusa od 21 poena, okrenuo oslabljenu Indijanu i upisao pobedu rezultatom 115:109, dok je Njujork neočekivano poražen od oslabljenog tima Minesote rezultatom 140:134.