Home Košarka Denver timskom igrom demolirao Kliperse, Dončić serijski promašivao i odveo Dalas u katastrofu protiv Bostona…(VIDEO)
0

0
0

Denver je rutinski pobedio Kliperse rezultatom 122:91 u utakmici u kojoj je več u prvoj četvrtini preuzeo ubeljsivo vođstvo i nije ga ispuštao do samog kraja. Utakmica u kojoj su Klipersi igrali sa Lenardom i Džordžom u sastavu, na papiru je trebala da bude daleko izjednačenija, ali se ispostavilo da su večeras i starteri i rezervisti Denvera bili podjednako raspoloženi, da nije bilo nikakvih padova u igri čak i kada je Jokić bio na klupi, tako da je na kraju ubedljiva pobeda Denvera bila jedini epilog. Tako smo došli do vrlo retkog statističkog fenomena u kome su trojica igrača sa klupe Denvera imali više postignutih poena od Jokića, koji je večeras za 24 minuta provedena na terenu, upisao svega 12 poena, 6 skokova i 9 asistencija. Jednostavno nije bilo potrebe da Jokić igra celu utakmicu, odigrao je praktično nešto više od pola svoje uobičajene minutaže, pre sveg zbog tog što su Klipersi bili potpuno uništeni od samog početka, Denver je utakmicu završio sa sedam dvocifrenih igrača, tako da je forsiranje startera bilo potpuno nepotrebno.

Utakmica između Dalasa koji je vezao seriju od sedam uzastopnih pobeda i Bostona kao tima sa najviše pobeda u NBA ligi trebala je da bude derbi dana, a bila je od početka do kraja dominacija Seltiksa koji su upisali ubedljivu pobedu rezultatom 124:95. Postoji izreka da majka nije grdila sina što se kockao, već što se vadio, a večeras je partija Luke Dončića bila u stilu te izreke, on je večeras imao jako loše šutersko veče, koje je kockarski uporno pokušavao da popravi novim šutevima i na kraju je završio utakmicu sa 7/23 šutem iz igre i 0/6 šutem za tri poena, sa ukupno 23 poena, 9 skokova i 3 asistencije na ovoj utakmici. Takav šuterski učinak najboljeg igrača Dalasa, odveo ih je u potpunu katastrofu, Tejtum je polako povećavao prednost Bostona i na kraju je već na kraju treće četvrtine ova utakmica bila prelomljena  i rešena. Preostala dva meča bila su u istom stilu, bez prevelike neizvesnosti, Memfis je rutinski pobedio Orlando rezultaton 123:115, dok je Juta ubedljivo pobedila Hjuston rezultatom 131:114 uz rekord karijere Laurija Markanena koji je upisao čak 49 poena protiv fenjeraša Zapadne konferencije.