Home Košarka Denver preživeo juriš Entonija Edvardsa i poveo sa 2:0, oslabljeni timovi Milvokija i Memfisa izjednačili plej of serije…(VIDEO)
0

0
0

Denver je upisao pobedu nad Minesotom rezultatom 122:113 i poveo sa 2:0 u plej of seriji, a ova utakmic bila je daleko kompetitivnija od prethodne, iako na poluvremenu nije izgledalo tako. Denver je sjajno počeo utakmicu, delovalo je da će ponovo lagano pobediti Minesotu i završili su prvo poluvreme sa 15 poena razlike, ali se u trećoj četvrtini desila erupcija košarkaškog vulkana koji se zove Entoni Edvards i desio se potpuni preokret. Timbervulvsi su ušli sa minimalnim vođstvom u poslednju četvrtinu, borili se do kraja, ali se na kraju u junaka ove pobede Denvera prometnuo Džamal Marej koji je večeras podsetio na svoje najbolje dane i upisao 40 poena, uz posebno efikasnih 6/10 šuta za tri poena. Jokić je prilično tiho i neglamurozno došo do 27 poena, uz po 9 skokova i asistencija, tako da je Denver nekako preživeo ovaj juriš supertalentovanog mladog All Star igrača Minesote koji je večeras upisao 41 poen, 4 asistencije i po dva skoka i ukradene lopte. Denver vodi sa 2:0 i to je na kraju najvažnije, a ova utakmica je pokazala da posrnuli super tim Minesote ima nesporan kvalitet da sa čak četiri All Star igrača u rosteru igra na ravnoj nozi sa elitnim timovima, ali jednostavno nemaju kontinuitet dobrih igara, tako da ostaje da se vidi hoće li moži da ponove ovakvu utakmicu pred svojim navijačima ili će Denver zatvoriti ovu seriju pobedom u trećoj utakmici.

U preostalim utakmicama večeri, timovi Lejkeersa i Majamija imali su neku vrstu meč lopte protiv timova iz gornjeg dela tabele koji su večeras igrali bez svojih najboljih igrača. Dža Morent nije igrao za Memfis, Janis Adetokumbo nije igrao za Milvoki, tako da su timovi Lejkersa i Majamija imali sjajnu šansu da dva puta pobede u gostima i povedu sa 2:0 u seriji, ali nijedan od ova dva tima tu priliku nije iskoristio, tako da su oslabljeni favoriti upisali pobede i izjednačili plej of serije. Memfis je osim odsustva Dža Morenta imao hendikep sa kojim je ušao u ovu plej of seriju, a to je odsustvo startnog centra Adamsa, ali ni to nije bilo dovoljno indisponiranim Lejkersima koji su večeras poraženi rezultatom 103:93. Ovu utakmicu obeležio je Srbin Džon Končar koji je udario brutalnu blokadu Entoniju Dejvisu, dok je najveći negativac NBA lige Dilon Bruks večeras imao svoju žutu minutu i novu trash talk epizodu, ovoga puta sa Lebronom Džejmsom. Lejkesi su propustili ogromnu šansu da praktično zatvore ovu seriju i sada se vraćaju u Los Anđeles sa prednošću domaćeg terena, ali će do konačne pobede ipak morati da se dobro pomuče.

Milvoki je po sličnom obrascu večeras bio na ivici ambisa, očigledno je teški pad Janisa u prethodnoj utakmici morao ostaviti dovoljno ozbiljne posledice da on ne igra u drugoj utakmici, tako da je Majami nakon dominantne partije u prvoj utakmici imao prvu meč loptu, ali je večeras nije iskoristio i oslabljeni tim Milvokija demolirao ih je od početka do kraja utakmice i na kraju upisao ključnu pobedu rezultatom 138:122. Nije bilo ni blizu toliko neizvesno koliko se moglo očekivati, ostatak tima Milvokija odmenio je sjajno svog najboljeg igrača i upisao ubedljivu pobedu, a serija se sada vraća u Majami, koji uprkos večerašnjem demorališućem porazu, ipak sa sobom kući nosi preuzetu prednost domaćeg terena.