Home Košarka Dalasu prisela pobeda nad Indijanom zbog nove povrede Porzingisa, Toronto nakon tri produžetka pobedio Majami (VIDEO)
0

0
0

Dalas je rutinski savladao Indijanu koja je igrala drugu utakmicu u dva dana, nakon produžetaka koje je juče igrala u Oklahomi, ali je ova očekivana i ubedljiva pobeda koja je ostvarena rezultatom 132:105 plaćena dosta skupo, pošto se ponovo povredio Kristaps Porzingis i zbog bola u kolenu napustio utakmicu u drugoj četvrtini. Nakon nedavne ozbiljne povrede jednog od ključnih igrača Dalasa, Hardaveja Džuniora, ozbiljnija povreda Porzingisa ozbiljno bi ugrozila ovu sezonu u kojoj se tim Dalasa umesto očekivane borbe za vrh Zapada, bori da izbegne plej in zonu. Porzingis neće putovati u Orlando na sledeću utakmicu Dalasa, koji igra već sutra, a detaljnije o ozbiljnosti ove povrede znaće se tokom sutrašnjeg dana.

Pravi maraton odigran je u Majamiju, gde je nakon čak tri produžetka Toronto u gostima uspeo da pobedi rezultatom 124:120 i tako dodatno zakuva ne samo borbu za plej in, već i borbu za sam vrh Istoka, gde je sve od prvog do šestog mesta potpuno izjednačeno. Bruklin je igrao bez Djurenta i Hardena protiv Golden stejta, ali je uprkos tome do kraja bio u igri i na kraju tesno izgubio rezultatom 110:106 uz statistički košmarno loše šutersko veče Karija i Tompsona, koje na kraju ipak nije bilo plaćeno porazom od žestoko oslabljenog tima Bruklina. Boston je rutinski pobedio Nju Orleans rezultatom 107:97 u utakmici u kojoj su oba tima igrala drugu utakmicu u dva dana, dok je nestvarni Memfis nastavio da spaljuje sve pred sobom i ubedljivo je pobedio Vašington rezultatom 115:95.

Sakramento Kingsi odigrali su jednu od najboljih utakmica sezone u Filadelfiji, vodili dvocifreno većim delom utakmice, ali su na kraju ipak minimalno izgubili rezultatom 103:101. Tajris Halibarton odigrao je utakmicu života, pogađao nemoguće trojke, upisao čak 38 poena, ali je u poslednjem napadu za pobedu ili produžetak, umesto da ide na polaganje, nepotrebno dodao loptu Barnsu koji je bio udvojen i nije mogao da uputi ozbiljan šut, tako da je Sakramento uprkos sjajno odigranoj utakmici na kraju ipak upisao šesti vezani poraz. Sakramento se nalazi u najtežem delu rasporeda ove sezone u kojoj ga u seriji teških gostovanja protiv timova sa Istoka, prati i problem povrede najboljeg igrača Dierona Foksa koji ponovo večeras nije igrao zbog lakše povrede zgloba. Džoel Embid je bio u vrlo lošoj formi u prvom poluvremenu, ali je vraćen u život vrlo čudnim odlukama trenera Sakramenta Džentrija, koji je umesto iskusnog centra Aleksa Lena, pokušavao da protiv jednog od najboljih centara lige igra sa garbage time igračima poput Demijana Džounsa i mladog portugalskog centra Kuete, što je Kamerunac u prvom poluvremenu koristio da smanji veliku prednost Sakramenta, da bi u drugom poluvremenu iskoristio te prazne minute protiv nedoraslih protivnika na poziciji centra da svom timu donese vođstvo. Na kraju su te sitnice u tim praznim minutima, koštale Sakramento poraza od dva poena razlike u utakmici koju su po svemu viđenom večeras zaslužili da dobiju.