Home Košarka Dalas pobedio oslabljeni Toronto, Bogdan “prespavao” Klivlend (VIDEO)
Dalas pobedio oslabljeni Toronto, Bogdan “prespavao” Klivlend (VIDEO)
0

0
0

Dalas je upisao prvu pobedu u sezoni protiv oslabljenog Toronta, kome nije igrao najbolji igrač Paskal Sijakam, ali je ipak posebno tokom prvog poluvremena vodio i pravio puno problema timu Luke Dončića koji je na kraju pobedio rezultatom 103:95. Luka Dončić je upisao 27 poena, 9 skokova i 12 asistencija, uz 2/10 šut za tri poena, dok su svi ostali starteri Dalasa bili dvocifereni, ali ostaje utisak da bi sa Sijakamom u timu, Toronto jako teško večeras izgubio, pošto su i ovako oslabljeni, velikim delom ove utakmice pravili puno problema ekipi iz Teksasa.

Atlanta je zasluženo poražena od mlade i u odnosu na prethodnu sezonu očigledno pojačane ekipe Klivlenda, tako da je konačan rezultat na ovoj utakmici bio 101:95. Bogdan Bogdanović je odigrao utakmicu za zaborav, postigao je ukupno pet poena, šutnuo ukupno 2/7 iz igre za 27 minuta na terenu, tako da je delovalo kao da je “prespavao” ovu utakmicu pošto je većim delom utakmice izbegavao šuteve, a i one koje je uzeo, uglavnom nije pogađao. Ostatak tima Atlante takođe je bio u sličnom neraspoloženju, tako da je poraz bio neminovan.

Silno pojačani Čikago nastavio je sa pobedama, tako da je stradao Detroit koji je poražen rezultatom 97:82, što je treća vezana pobeda Bulsa na početku ove NBA sezone. Indijana je nakon produžetka pobedila Majami rezultatom 102:91, dok je pojačana Minesota nastavila sa odličnim igrama, pobedila i nanela treći uzastopni poraz na startu sezone oslabljenoj ekipi Nju Orleansa u kojoj zbog povrede nije igrao Zajon Vilijamson, konačni rezultat bio je 96:89. Nakon poraza od Sakramenta na početku sezone, Portland je iskalio bes na Finiksu i pobedio ubedljivo rezultatom 134:105, dok je Memfis u gostima pobedio Kliperse rezultatom 120:114. Aktuelni NBA šampioni rutinski su dobili mladi tim San Antonija rezultatom 121:111.