Home Dođite na stadion Crvena zvezda-Partizan 2:1. OCENE Crvena zvezda. Iskorišćeni pokloni trenera Partizana i Katai kao Iks Faktor…(VIDEO)

0
0

Borjan – Zaustavio šut rekreativca Miljkovića, kao i pokušaj Meniga koji nije bio previše opasan. Uroševićev šut kod gola Partizana ga je „probio” iako je imao loptu na ruci. U ostatku utakmice bez previše posla.  6,5

Gajić: Očajna reakcija kod gola Uroševića je jedino što je vredno pamćenja na ovoj utakmici. Menig ga je probijao u prvom poluvremenu, ali imao je sreće da Menigove asistencije dočekuje Miljković, tako da greške nisu preskupo plaćene. 5,5

Eraković: Da li je učinak Rikarda njegova zasluga ili je napadač Partizana hronično bezopasan u derbiju zbog postavke igre trenera Partizana, ostaje dilema i nakon ovog derbija. Utisak je u oku posmatrača. 7,5

Pankov:Trebao je da na papiru bude slaba karika u odbrani svog tima, ali to nije bio. Vrlo stabilna partija bez previše grešaka. 7,5

Dragović: Najzvučnije ime odbrane Crvene zvezde imalo je par netipičnih reakcija u prvom poluvremenu koje napadači Partizana nisu do kraja iskoristili. U ostatku meča, nije grešio. 7,5

Rodić: Osim jednog pogibeljnog starta na granici žutog i crvenog kartona, ničeg vrednog pamćenja na ovoj utakmici nije bilo. 6

Srnić: Bio je iznenađenje trenera Stankovića, igrao umesto Sanogoa, ali je jedini detalj vredan spomena penal koji je u finišu prvog poluvremena skrivio nad Rikardom, ali se VAR prigodno ugasio, nije bilo usporenog snimka, tako da posledica po običaju, nije bilo. 5

Kanga: Igrao je kao da je uplatio tiket na pobedu Partizana, serijski delio pasove u noge igrača Partizana, ali kazne nije bilo. 5

Ivanić: Mogao je da se proslavi u finišu utakmice, ali se obrukao i nije iskoristio ni jednu šansu. 6

Katai: Odigrao je utakmicu u kojoj je u ključnim momentima bio Iks faktor svoga tima, a drugi gol je bio ključni momenat, ne samo zbog samog gola, već i zbog presecanja toka utakmice koja je uveliko klizala ka porazu Crvene zvezde, koja se ponovo mučila da izađe na kraj sa Partizanom u kome igra Bibras Natko. Kada neko postigne oba gola u večitom derbiju i donese pobedu, ocena je maksimalna. 10

Ohi: Osim jednog pokušaja da izigra Vujačića, koji je ličio na nešto, sve ostalo je bilo na nivou Dionija, umesto koga je doveden da napravi neki pomak nabolje. 5,5

IZMENE:

Pavkvov: Što manje igra fudbal, to je njegova agresija na terenu veća, a udarac bez lopte po licu Vujačića vrlo lako je mogao da bude i crveni karton. 5

Ben: Delio je pasove za gol u finišu, ali nije imao ko da ih pretvori u gol. Sasvim solidna epizoda sa klupe. 8

Ostale izmene nisu igrale dovoljno da bi bile ocenjene.

Trener-Dejan Stanković: Još jednom je iskoristio sve poklone Aleksandra Stanojevića, koji mu je otvorio odbranu uvođenjem Holendera umesto Jevtovića, ali je uprkos svemu bio na konopcima u drugom poluvremenu kada ga je spasao Katai svojim golom koji je presekao tok utakmice i doneo pobedu. Imao je privilegiju da nakon Save Miloševića protiv koga nije mogao sa se sastavi u večitim derbijima, dobije trenera Partizana koji sedam derbija igra protiv sopstvenog tima. Pokloni su iskorišćeni, a ko je zaslužan, onaj koji poklon daje ili onaj ko ih prima, utisak je u oku posmatrača. 7