Home Košarka Boston se raspao u četvrtoj četvrtini i nije iskoristio šuterski košmar Stefa Karija, Golden stejt vodi sa 3:2 u NBA Finalu…(VIDEO)
0

0
0

Stef Kari je večeras šutirao 0/9 za tri poena i prekinuo istorijski niz u plej ofu sa najmanje jednom postignutom trojkom. Ovaj podatak bi u 99 posto slučajeva bio dovoljan za ubedljivi poraz Golden stejta, ali to se večeras nije desilo zbog nezapamćenog raspada Bostona u četvrtoj četvrtini, koji je u prvih deset minuta četvrte četvrtine pogodio dva šuta iz igre, na nivou cele utakmice upisao čak 18 izgubljenih lopti i promašio ukupno deset slobodnih bacanja. Prve tri četvrtine bile su završene potpunim egalom, delovalo je da će Golden stejt ponovo izgubiti prednost domaćeg terena, ali je ostatak tima predvođen sjajnim Viginsom, uspeo da nadoknadi loše veče Stefa Karija, dok se Boston u četvrtoj četvrtini izgubio u seriji izgubljenih lopti, air ball trojki i promašenih slobodnih bacanja i epilog je pobeda Golden stejta rezultatom 104:94.  Kada jedan tim preživi možda i najgoru utakmicu sezone svog najboljeg igrača, taj detalj vrlo lako može da odluči NBA Finale, a ostaje da se vidi kako će Boston reagovati pred svojim navijačima u sledećoj utakmici i hoće li uspeti da iznudi sedmu utakmicu ove finalne plej of serije. Teško je otpisati Boston koji je i dalje u igri i ima šansu da pred svojim navijačima iznudi sedmu utakmicu, ali deluje da bi ovaj demorališući poraz vrlo lako mogao da bude ključna utakmica ove finalne serije, ako je na kraju dobije Golden stejt.