Home Košarka Boston preživeo Majami i plasirao se u NBA Finale, Batler promašio trojku za ludi preokret Majamija…(VIDEO)
0

0
0

Delovalo je da će ovo biti jedna od onih utakmica u ovogodišnjem plej ofu koja će biti rešena na poluvremenu i završiti se dvocifrenom pobedom Bostona koji je sjajno počeo ovu utakmicu i završio prvu četvrtinu sa 15 poena razlike, što je rekord franšize u sedmim utakmicama plej ofa. Boston je vodio i tokom ove utakmice dvocifren broj puta odbijao nalete Majamija koji je uvek iznova nalazio način da na krilima sjajnog Džimija Batlera uhvati priključak. Ipak, ono što je ostalo od početka do kraja, to je minimalno ili dvocifreno vođstvo Bostona i tim Majamija nikako nije uspevao da pređe preko te granice i preuzme vođstvo. Vezanih devet napada u četvrtoj četvrtini nisu završeni poenima za Majami u situaciji kada je razlika spuštena na jedan posed i delovalo je da je sve gotovo kada je na manje od dva minuta do kraja, Boston i opet držao dvocifrenu prednost. Ipak, Majami je furiozno napao i potpuno se vratio u život, da bi na kraju cela ova serija Finala Istoka i cela sezona Majamija stala u poslednji napad u kome se Džimi Batler pri minusu od dva poena odlučio za trojku iz tranzicije 16 sekundi pre kraja, bez želje da napad drži do kraja i ide na produžetak protiv Bostona koji je bio u ozbiljnim problemima sa nekoliko ključnih igrača sa 4 ili 5 ličnih grešaka.  Ta odluka da traži prvo vođstvo na utakmici i šut za pobedu 16 sekundi pre kraja utakmice ispostavila se kao pogrešna, uprkos činjenici da je Batler šutirao bez ometanja, imao vrlo solidnu poziciju za šut, ali ta lopta nije ušla i Boston je na kraju ipak preživeo i upisao pobedu rezultatom 100:96. Džimi Batler je večeras upisao 35 poena, Adebajo 25 poena i Lauri je dodao 15 poena i to su bili jedini dvocifreni igrači Majamija u ovoj utakmici, ali je uprkos tome domaći tim praktično imao šut za pobedu, što govori o tome koliko je Boston večeras takođe imao puno problema u igri. Tejtum je osvojio MVP nagradu za najboljeg igrača Finala Istoka koja od ove sezone nosi ime legendarnog igrača Bostonu Lerija Birda, a večeras nije imao eksploziju od 50 plus poena, već je bio deo timske igre svog tima u kome su glavni teret pored njega izneli Markus Smart i Džejlen Braun. Nakon ove sjajne plej of serije u kojoj nijedan tim nije zaslužio da izgubi, ali je neko ipak morao, tim Bostona ide na megdan Golden Stejtu u velikom NBA Finalu koje počinje u noći između četvrtka i petka.