Home Košarka Boston preuzeo prednost domaćeg terena u velikom NBA Finalu, rasulo Golden stejta u četvrtoj četvrtini…(VIDEO)
0

0
0

Boston je potvrdio status tima koji mesecima igra u najboljoj formi u NBA i upisao pobedu u gostima nad Golden stejtom rezultatom 120:108 i sada u velikom NBA Finalu vodi sa 1:0. Opšte očekivanje da je Golden stejt odmorniji protivnik i da će se to videti u ovoj prvoj utakmici, nije se ispunilo, desio se potpuno suprotni efekat i pravo rasulo Golden stejta u četvrtoj četvrtini koju je na papiru umorni Boston dobio sa čak 24 poena razlike. Golden stejt je u prve tri četvrtine ove utakmice bio bliži pobedi, vodio je sa 12 poena razlike na početku četvrte četvrtine, ali je Boston još jednom pokazao da nije tim koji se lako predaje i na kraju je presudila ta borbenost i održavanje priključka čak i u periodima kada je Golden stejt sve pogađao. Na kraju krajeva, Boston je ne samo ispratio Golden stejt, već ga i nadmašio u šutu za tri poena, šutirali su 22/41 za tri poena, tako da je na kraju pobedio tim koji je daleko raznovrsniji u napadu od Golden stejta, ali je uspeo da večeras pobedi svog protivnika koristeći njegovo najjače oružje. Ova pobeda Bostona dobija na težini zbog činjenice da je Džejson Tejtum imao vrlo skroman učinak, sa 12 poena i šutem iz igre 3/17, ali je uprkos užasnim problemima sa šutom, dodao čak 13 asistencija i tako ozbiljno doprineo pobedi svog tima, završivši utakmicu sa koeficijentom korisnosti plus 16. Stef Kari je upisao 34 poena, ali je njegov učinak delimično poništio Drejmond Grin koji je imao vrlo loše šutersko veče, šutirao je 2/12 iz igre, uz 11 skokova i 5 asistencija. Ništa nije odlučeno, ali je svakako sada velika psihološka prednost na strani Bostona koji je ne samo preuzeo prednost domaćeg terena u ovoj seriji, već je pokazao da i te kako može da igra sa Golden stejtom, koji će očigledno morati da bude savršen do kraja, bez padova poput onog u četvrtoj četvrtini večerašnje utakmice, ako želi da osvoji titulu prvaka NBA lige.