Home Košarka Bogdanova rapsodija protiv Sakramenta, Jokić vodio Denver do pobede u Bruklinu (VIDEO)
0

0
0

Bogdan Bogdanović vratio se nakon povrede i odigrao možda i najbolju utakmicu sezone protiv tima koji ga je nakon smene Divca nepromišljeno pustio da besplatno napusti Sakramento i večeras je ta greška naplaćena sa kamatom i Atlanta je ubedljivo pobedila rezultatom 121:104. Sakramento je počeo odlično, vodio je 14 poena razlike u prvoj četvrtini, ali je ulazak Bogdana Bogdanovića sa klupe doneo potpuni preokret, Bogdan je za 13 minuta u prvom poluvremenu upisao čak 16 poena i Atlanta je na poluvreme otišla sa čak 17 poena prednosti, pošto je drugu četvrtinu dobila rezultatom 46:17! Bogdan je završio utakmicu sa 18 poena, 3 skoka i 7 asistencija, a ova ubedljiva pobeda Atlante dobija na težini ako se ima na umu vrlo loše šutersko veče Treja Janga koji je večeras šutirao 7/18 iz igre i upisao 17 poena, što je za njega ispod prosečan učinak. U Sakramentu nije igrao Foks zbog lakše povrede članka, pokušaj da se Halibarton predstavi kao adekvatna zamena ili čak kao bolji igrač od Foksa, i večeras je potpuno propao, tako da je mladi plejmejker ponovo imao košmarno veče sa šutem iz igre 5/14 i koeficijentom korisnosti od minus 34, dok je jedna od retkih svetlih tačaka u timu Sakramenta bio Harison Barns koji je večeras upisao 28 poena i 9 skokova. Ovo je peti vezani poraz Sakramenta i četvrta vezana pobeda Atlante.

Nikola Jokić nastavio je sa istorijskim visokim brojevima u ovoj sezoni i na teškom gostovanju u Bruklinu, ponovo je vodio svoj tim do pobede, konačan rezultat bio je 124:118. Jokić je upisao 26 poena, 10 skokova i 8 asistencija, a treba napomenuti da je Bruklin večeras igrao bez svih glavnih zvezda, bez Hardena, Irvinga i Djurenta, ali su uprkos tome bili u igri do samog kraja ove utakmice. Ovom pobedom Denver je nastavio pritisak na Dalas koji drži peto mesto Zapada i večeras je rutinski pobedio žestoko oslabljeni Portland rezultatom 132:112.

U ostalim utakmicama večeri, Šarlot je postavio rekord franšize po broju postignutih poena u jednoj utakmici i pobedio Indijanu nestvarnim rezultatom 158:126, Klipersi su očekivano pobedili Orlando rezultatom 111:102, dok je Majami lako izašao na kraj sa Njujorkom i pobedio rezultatom 110:96. Memfis je nastavio sa spektakularnim rezultatima i dodatno se utvrdio na trećem mestu Zapada pobedom nad San Antoniom rezultatom 118:110, dok je Juta dodatno izgubila korak u trci za treće mesto nakon večerašnjeg poraza od trenutno najboljeg tima NBA lige Finiksa koji je večeras pobedio rezultatom 105:97. Čikago je pobedio Toronto rezultatom 111:105 uz ključnu trojku Vučevića u samom finišu utakmice, dok je impresivni tim Klivlenda nastavio pohod ka samom vrhu Istoka ubedljivom pobedom nad Milvokijem rezultatom 115:99.