Home Košarka Bogdanova Atlanta stigla do tesne pobede protiv Nju Orleansa, Barns trojkom uz zvuk sirene doneo pobedu Sakramentu (VIDEO)
0

0
0

Atlanta je pobedila Nju Orleans rezultatom 102:99 u neizvesnoj i izjednačenoj utakmici u kojoj je Bogdan Bogdanović upisao još jednu prosečnu partiju sa 12 poena i po tri asistencije i skoka, ali je u ključnim momentima ove izjednačene utakmice dao važan doprinos pobedi svog tima, koji je večeras bio na ivici poraza, ali je ipak uspeo da ovu utakmicu odbrani i upiše treću pobedu ove sezone. Bogdanova forma na početku ove sezone je za nijansu slabija od prethodne, ali se to nije prelilo na rezultate tima, tako da je ovo utakmica bila jako važna u smislu izgradnje samopouzdanja kod ekipe koja je prošle sezone bila iznenađenje, a koju u ovoj sezoni svi shvataju daleko ozbiljnije.

Sakramento je pobedio Finiks rezultatom 110:107 uz trojku u poslednjoj sekundi Harisona Barnsa, a ekipa Luka Voltona, odigrala je košmarno prvo poluvreme u kome im praktično ništa nije išlo od ruke, ali taj period domaći tim nije u potpunosti iskoristio i na poluvreme je otišao sa svega osam poena razlike. U drugom poluvremenu eksplodirao je Badi Hild, koji nominalno ulazi sa klupe, ali ima veliku minutažu i učinak, tako da je upisao čak sedam trojki, ukupno 26 poena i 5 skokova i generalno ima učinak koji će ga ukoliko ovako nastavi učiniti jednim od kandidata za najboljeg šestog igrača lige. Foks je bio ispod očekivanog nivoa na početku ove sezone, večeras je bio nešto bolji sa 18 poena i 9 asistencija, Rišoun Holms je takođe bio sjajan sa 12 poena i 12 skokova, ali je činjenica da je početak ove sezone iznedrio Harisona Barnsa kao lidera ovog tima Sakramenta i on je trenutno peti strelac NBA, i večeras je trojkom u poslednjoj sekundi odlučio ovu utakmicu upisavši 22 poena, 9 skokova i 4 asistencije. Potpuni preokret od ne tako davnog vremena u kome je tadašnjem generalnom menadžeru Sakramenta Vladi Divcu bilo zamerano kako je debelo preplatio Barnsa koga je doveo u trejdu iz Dalasa i potom potpisao kao slobodnog agenta na četiri godine, da bi nakon prethodne sezone i početka ove, postalo jasno da je taj ugovor jedan od najboljih u poslednjih dvadeset godina u Sakramentu.

Glavno iznenađenje večeri su porazi papirnatih favorita za NBA titulu, Lejkersa i Bruklin Netsa, koji su nastavili sa posrtanjima na početku sezone. Oklahoma koja je upisala četiri vezana poraza na početku sezone, šokirala je Lejkerse i pobedila sa 123:115, dok je Majami pobedio Bruklin rezultatom 106:93 i tako im naneo treći poraz u prvih pet utakmica. NBA je liga puna neizvesnosti i večerašnje utakmice su tu činjenicu pokazale u svom punom svetlu.

Šarlot je nastavio sa sjajnim partijama na početku sezone, pobedio je četvrti put u prvih pet utakmica, ovoga puta rutinski su pobedili Orlando rezultatom 120:111, dok je sjajni Vašington pobedio Boston rezultatom 116:107. Toronto je pobedio Indijanu rezultatom 118:100, dok je Minesota potvrdila velike ambicije ove sezone, velikom pobedom nad aktuelnim NBA šampionima Milvoki Baksima, rezultatom 113:108. Portland je demolirao indisponirani Memfis sa 116:96, dok je u poslednjoj utakmici večeri Klivlend nastavio sjajni start sezone i u gostima pobedio Kliperse rezultatom 92:79.