Home Košarka Bogdan upisao 17 poena u porazu Atlante od Oklahome, Dončić spalio Finiks i vratio Dalas sa ivice ambisa…(VIDEO)
0

0
0

Oklahoma je upisala veliku pobedu u gostima protiv tima Atlante, nakon preokreta u kome su obrisali dvocifreni minus iz treće četvrtine i na kraju epilog je bila pobeda rezultatom 121:114. Bogdan Bpgdanović večeras je igrao sasvim solidno u drugoj utakmici nakon povratka iz višemesečne pauze, upisao je 17 poena, 3 skoka i asistenciju, uz sjajnih 5/10 u šutu za tri poena, mučio se na šutu za dva poena, ali suma sumarum vrlo obećavajuća partija reprezentativca Srbije. Drugi, za sada samo potencijalni reprezentativac Srbije, Aleksej Pokuševski, večeras je imao jednu od onih utakmica u kojima je bilo bolje da nije ni igrao, za nešto više od 13 minuta na terenu upisao je 2 poena, 2 skoka i 3 asistencije, uz šut iz igre 1/6. Vrlo bitna pobeda Oklahome koja sada ima 11 pobeda i svakako može da se bori za plej of u vrlo izjednačenom Zapadu u kome su timovi od Finiksa koji je prvi do Lejkersa koji su trinaesti, spakovani u ukupno pet pobeda razlike.

Lider Zapada Finiks poražen je praktično na poluvremenu od raspucanog Dalasa, koji je nakon nekoliko poraza od oslabljenih timova protiv kojih je bio favorit, večeras pogodio praktično sve i upisao dvanaestu pobedu ove sezone rezultatom 130:111. Ovo je bila jedna od onih noći u kojima je Luki Dončiću sve išlo od ruke, upisao je 33 poena, 6 skokova i 8 asistencija, uz sjajan koeficijent korisnosti od plus 20 i poraz Finiksa bio je logična posledica ovakvih brojki najboljeg igrača Dalasa. Ova pobeda vratila je je Dalas sa ivice ambisa, poraz u ovoj utakmici gurnuo bi ih van plej in zone, uz napomenu da već noćas igraju drugu utakmicu u dva dana u gostima sa Denverom, tako da je ova pobeda nad Finiksom možda i jedna od prekretnica sezone za tim iz Teksasa.

Indijana je šokirala Golden stejt u gostima i upisala pobedu rezultatom 112:104, Hjuston je iznenadio Filadelfiju i upisao pobedu rezultatom 132:123, dok je Memfis upisao važnu pobedu protiv Majamija rezultatom 102:93. Spektakularni start sezone Bostona nastavljen je pobedom nad Torontom rezultatom 116:110, Milvoki je očekivano savladao mladi tim Orlanda rezultatom 109:102, dok je u pravoj drami u Šarlotu, ekipa Klipersa uspela da iščupa pobedu rezultatom 119:117 uz koš odluke Kavaja Lenarda.