Home Košarka Back to back umor prekinuo serije pobeda Sakramenta i Atlante, Kingsi prosuli 21 poen prednosti protiv Filadelfije, Houksi prosuli 16 poena prednosti protiv Šarlota…(VIDEO)
0

0
0

Serija od šest uzastopnih pobeda Sakramenta večeras je prekinuta, Filadelfija je večeras igrala bez Hardena i Embida, ali je domaći tim igrao drugu utakmicu u dva dana i na kraju se to videlo kroz ozbiljan pad u drugom poluvremenu u kome se 21 poen prednosti Kingsa istopio već u trećoj četvrtini i na kraju je u triler završnici Filadelfija odnela tesnu pobedu rezultatom 129:127. Možda i najbolji igrač Sakramenta na ovoj utakmici, Harison Barns, koji je večeras upisao 27 poena, uspeo je da iznudi tri slobodna bacanja i šansu da izjednači rezultat i utakmicu uvede u produžetak, ali umor je uzeo svoj danak, Barns je promašio prvo slobodno bacanje na utakmici, pogodio drugo i n kraju namerno promašio treće, ali nije bilo sreće da se odbitak ubaci u koš, tako da je velik šansa za iznenađujuću pobedu otišla u nepovrat. Dieron Foks ponovo je igrao monstruoznu utakmicu, upisao 31 poen, 4 skoka i 9 asistencija, uz pravu simultanku u poslednjoj četvrtini u kojoj je postigao čak 14 poena, ali večeras to nije bilo dovoljno da spase Sakramento od užasne odbrane pod košem, ponovo je Sabonis igrao katastrofalno lošu odbranu i bio potpuno nadigran pod košem od rezervista Filadelfije, Rišoun Holms je ušao u igru tek nakon povrede večeras očajnog Metua koji je niko ne zna zašto, opet kao krilni centar igrao centra i na kraju je praktično dobijena utakmica prosuta u samom finišu. Nakon ovog poraza, Sakramento i dalje samostalno drži treće mesto Zapada, ali je nakon pobeda Minesote nad Hjustonom rezultatom 113:104 i Finiksa nad Indijanom rezultatom 112:107, situacija na tabeli Zapada dodatno zakuvana, tako da je razlika između trećeg i jedanaestog tima Zapada svega 4,5 pobeda.

Atlanta je prosula 16 poena razlike na poluvremenu utakmice protiv Šarlota, Bogdan je večeras odmarao u drugoj utakmici u dva dana svog tima, a ponovo se pokazalo koliko ume da bude problematičan Back To Back, tako da je kao i u slučaju Sakramenta protiv Filadelfije, u drugom poluvremenu usledio oštar pad igre Atlante i jedan od dva najslabija tima Istoka, Šarlot Hornetsi, odneli su pobedu rezultatom 122:118. Ovim porazom prekinuta je serija od pet pobeda Atlante.  Klivlend je upisao važnu pobedu nad Milvokijem rezultatom 114:102, Boston je u triler završnici pobedio Toronto rezultatom 106:104, dok je Vašington ubedljivo pobedio mladi tim Orlanda rezultatom 138:118.