Home Košarka Atlanta pobedila Šarlot uz Bogdanovu skromnu partiju, Vašington gazi ka vrhu Istoka (VIDEO)
0

0
0

Atlanta je nastavila sa povratkom na pravi kolosek i upisala je četvrtu vezanu pobedu, ovoga puta protiv Šarlota, rezultatom 115:105. Bogdan Bogdanović bio je jedini starter Atlante koji nije bio dvocifren, sa sedam poena, jednim skokom i dve asistencije, uz šut iz igre 3/9, ali su njegovi saigrači izneli teret ove utakmice i ukupno šest njih bilo je dvocifreno, što je na kraju bilo dovoljno za rutinsku pobedu. Nakon sjajne prethodne sezone, Bogdan Bogdanović je nakon odigranih nešto više od petine utakmica regularnog dela sezone, u padu po svim statističkim parametrima i još uvek traži kontinuitet u formi i učinku na terenu, tako da je u neizvesnom finišu ove utakmice na terenu umesto njega bio mladi Kevin Huerter.

Vašington je u neizvesnoj završnici pobedio Majami rezultatom 103:100 i potvrdio da je očigledno jači i da je očigledni dobitnik trejda sa Lejkersima, koji su u ozbiljnim rezultatskim problemima sa Raselom Vestbrukom, dok su igrači koji su iz Lejkersa stigli u Vašington od jednog inače osrednjeg tima, napravili jedan od timova koji se bore za sam vrh Istoka. Tako je tim koji je uglavnom bio vezan za učinak Bredlija Bila, sada daleko dublji i to se vidi i po rezultatima i po igri tima iz prestonice SAD. Ipak, najzanimljiviji momenat bio je na kraju utakmice kada Bem Adebajo zamalo nije postigao koš sezone, nakon promašenog slobodnog bacanja Kajla Kuzme.

Sakramento Kingsi su nastavili sa porazima, ovaj večerašnji bio je očekivan, pošto je Juta očigledno preveliki zalogaj i za mnogo jače timove, od tima iz prestonice Kalifornije koji nikako da prelomi da li je ove sezone cilj plej of koga nisu igrali punih 15 sezona ili beskonačni razvoj mladih igrača vrlo spornog kvaliteta. Juta i Sakramento bili su potpunom egalu do početka četvrte četvrtine, Sakramento je imao samo četiri poena minusa na kraju treće četvrtine, ali je favorit serijom na početku četvrte četvrtine napravio nenadoknadivu razliku, iskoristio umor domaćina koji je igrao drugu utakmicu u dva dana i upisao treću pobedu ove sezone nad Sakramentom rezultatom 123:105. Ova utakmica je bila u domenu onih koje su se mogle dobiti, ali generalno protiv ovako jakih i gotovo nehumano efikasnih timova, autsajder teško može da preživi ako mu glavni igrač Foks ima šut iz igre 5/17 i ako potpuno nedorasli igrači na silu pokušavaju da šutiraju trojke, tako da su večeras Šimezi Metu i Devion Mičel ponovo imali košmarno šutersko veče, pa je sjajna partija Rišouna Holmsa koji je večeras upisao 22 poena ostala nenagrađena pobedom. Detalj iz treće četvrtine u kojoj ruki Devion Mičel uzima loptu na početku napada i dribla punih dvadeset sekundi ne dodajući je nikom, da bi na kraju napada ispalio air ball trojku, možda i najbolje ilustruje potpunu šizofreniju u kojoj se nalazi ekipa Sakramenta na početku ove sezone.

U ostalim utakmicama večeri, Portland je pobedio oslabljenu Filadelfiju rezultatom 118:111, uz impresivnu partiju Demijana Lilarda koji je upisao 39 poena. Impresivna Minesota raznela je u paramparčad Memfis rezultatom 138:95, i upisala treću vezanu pobedu, dok je Milvoki očekivano pobedio Orlando rezultatom 117:108. Indijana je pobedila Nju Orleans rezultatom 111:94, dok su dva favorita uz mnogo muke ipak uspela da pobede autsajdere, tako da je Boston jedva pobedio Oklahomu rezultatom 111:105, dok je Njujork na kraju ipak uspeo da slomi Hjuston rezultatom 106:99.