Home Košarka Atlanta demolirala Finiks uz 18 poena raspucanog Bogdana, Foks i Sabonis rutinski pregazili San Antonio za novu pobedu Kingsa…(VIDEO)
0

0
0

Atlanta je odigrala jednu od najboljih utakmica sezone u Finiksu i upisala ubedljivu pobedu rezultatom 132:100. Bogdan Bogdanović odigrao je odličnu utakmicu, šutirao 6/10 iz ogre i 4/7 za tri poena, i završio utakmicu sa sasvim solidnom statistikom, upisao je 18 poena, uz dva skoka i tri asistencije, za samo 24 minuta provedena na terenu. Nakon ove pobede tim Atlante je prekinuo niz od dva uzastopna poraza i ponovo se vratio na granicu od 50 posto pobeda. Tim Finiksa očigledno teško podnosi odsustvo svog najboljeg igrača Devina Bukera, koji je povređen i njegov povratak se očekuje tokom sledeće nedelje. Oslabljena Minesota bez povređenih centara Taunsa i Gobera je uspela da se vrati iz mrtvih protiv Golden stejta i nakon velikog zaostatka izbori produžetak i na kraju upiše pobedu rezultatom 119:114, Hjuston je šokirao Oklahomu i upisao neočekivanu pobedu rezultatom 112:106, dok je Portland nastavio sa sjajnim partijama i na krilima nestvarnog Lilarda upisao veliku pobedu nad Memfisom rezultatom 122:112.

Sakramento je pobedio očajni tim San Antonija rezultatom 119:109 zahvaljujući retkoj kombinaciji dabl dabl učinka dva najbolja igrača Kingsa, Dierona Foksa i Domantasa Sabonisa. San Antonio nije iskoristio očajno šutersko veče Kingsa u prvom poluvremenu, koji su pogodili svega dve trojke za prve dve četvrtine, a domaći tim ne samo da nije uspeo da stekne prednost zahvaljujući 2/14 šutu Sakramenta za tri poena, već su nekako uspeli da naprave zaostatak na poluvremenu od 7 poena. U nastavku su stvari došle na svoje, Dieron Foks je ponovo plesao na terenu i upisao dabl dabl sa 31 poenom i 10 asistencija, dok je Domantas Sabonis upisao 34 poena i 11 skokova i ovo je drugi put ove sezone da tim Kingsa ima retku kombinaciju statistike i ima dva igrača sa više od 30 poena i dabl dabl učinkom. Nakon poraza Memfisa, Kingsi su istopili razliku i sada su svega dve i po pobede ispod drugog mesta Zapada. Kingsi pred sobom imaju istorijsku šansu da kapitalizuju jako povoljan raspored u kome u naredne četiri utakmice igraju dva puta sa Hjustonom i igraju utakmice sa Indijanom i Nju Orleansom u kojima će protivnicima to biti druga utakmica u dva dana,  a ako uspeju da pobede u naredne četiri utakmice, biće jako blizu toga da obezbede dovoljnu zalihu pobeda za period nakon All Star vikenda, kada će imati jedan od najtežih rasporeda u NBA.

U ostalim utakmicama večeri, Juta je uz puno muke pobedila Toronto rezultatom 131:128, Filadelfija je pobedila Orlando rezultatom 105:94, dok je Boston demonstrirao silu nad oslabljenim timom Bruklina i upisao ubedljivu pobedu rezultatom 139:96. Utakmica između Detroita i Vašingtona otkazana je zbog nevremena i nemogućnosti domaćeg tima da se avionom na vreme vrati sa gostovanja u Dalasu.