Home Košarka Al Horford doneo izjednačenje Bostonu protiv Milvokija, užasni Golden stejt u poslednjem minutu ukrao pobedu Memfisu…(VIDEO)
0

0
0

Al Horford je u prethodnoj utakmici pogodio za produžetak, ali je zakasnio za desetinku sekunde i Boston je izgubio od Milvokija. Večeras se iskupio i bio možda i najkorisniji igrač u timu Bostona koji je pobedio Milvoki rezultatom 116:108 i tako izjednačio na 2:2 u plej of seriji polufinala Istoka. Srećno preživljavanje Milvokija u prethodnoj utakmici i rutinski poraz u ovoj, govore da nedostatak Krisa Midltona polako uzima danak na ostatku tima koji nosi veće opterećenje i sve teže održava nivo igre potreban da se pobeđuje jedan od najboljih timova NBA lige. Boston je ovom pobedom ponovo preuzeo prednost domaćeg terena i sada se nalazi u vrlo solidnoj poziciji pred ključne mečeve u ovoj vrlo izjednačenoj seriji u kojoj Milvoki sve teže drži korak. Hoće li ovu dinamiku promeniti neka povreda u Bostonu ili još jedna herojska partija Janisa Antetokunpa kojom će praktično sam uspeti da pobedi protivnički tim, ostaje da se vidi, ali kako sada stvari stoje, Boston je na dobrom putu da pobedi u ovoj plej of seriji.

Jedna od onih utakmica koje se mogu smatrati užasno lošim izdanjem oba tima, odigrana je u San Francisku, gde je Memfis bez Dža Morenta ponovo pokazao da taj hendikep jako lako nosi, ali je na kraju u poslednjem minutu Golden stejt uspeo da prvi put povede i ukrade pobedu rezultatom 101:98. Memfis je šutirao mizernih 9/35 za tri poena, uz samo 41,7 posto šut iz igre, ali je uprkos ovako lošim procentima šuta vodio praktično tokom cele utakmice, pre svega zbog toga što je Golden stejt bio očajan, postigao samo 38 poena u prvom poluvremenu i verovatno ni sami ne znaju sebi da objasne kako su večeras pobedili. Svi procenti šuta bili su gori od Memfisa, Golden stejt je šutirao nestvarnih 9/37 za tri poena uz sveg 40 posto šut iz igre, ali je uprkos užasnim procentima šuta nekako uspeo da pobedi i stekne kapitalnu prednost od 3:1 u plej of seriji polufinala Zapada.