Home Dođite na stadion OCENE: Partizan-Flora 2:0. Markovićeva dva gola i Popovićeve dve odbrane za očekivanu pobedu nad autsajderom (VIDEO)
OCENE: Partizan-Flora 2:0. Markovićeva dva gola i Popovićeve dve odbrane  za očekivanu pobedu nad autsajderom (VIDEO)
0

0
0

Partizan je dočekao autsajdera iz Estonije, ekipu Flore iz Talina, u drugom kolu grupne faze UEFA Lige Konferencija i rutinski pobedio rezultatom 2:0.

Popović: Dve ključne odbrane, jedna u prvom, a druga u drugom poluvremenu učinile su ga jednim od junaka ove pobede. Nije imao ozbiljnijih grešaka i sprečio je nejake goste da ovu utakmicu učine daleko dramatičnijom nego što je to moglo da se očekuje uoči ovog meča. 8

Živković: Očekivalo se da će biti mnogo ozbiljniji problem za odbranu Estonaca, ali je većim delom utakmice bio dosta neprimetan. Uspeo je da udje u ozbiljnu šansu u drugom poluvremenu ali je šutirao pravo u golmana. Može to daleko bolje. 6,5

Vujačić: Niko nije očekivao da će napadači Flore u prvom poluvremenu praviti toliko problema odbrani Partizana, ali je Vujačić uspeo da preživi sve napade i sačuva “nulu” u golu Partizana. 7

Miletić: Nakon duže pauze startovao je u evropskoj utakmici i bio siguran od prvog do devedesetog minuta. 7

Obradović: Mučili su ga tokom prvog poluvremena napadači Flore, ali je mladi Popović uspeo da spreči iznenađenje, tako da je Partizan završio meč bez primljenog gola. 6,5

Zdjelar: Uobičajeno koristan uz par netipičnih grešaka koje nejaki gosti nisu kaznili. 6,5

Jojić: Još jedno bledo izdanje i utakmica za zaborav. 5,5

Natko: Svojim genijalnim pasom izbacio je Rikarda do šanse nakon koje je Lazar Marković postigao prvi gol. Sve ostalo bilo je na nivou proseka jedne na papiru unapred dobijene utakmice koju je na terenu trebalo potvrditi. 7

Marković: U utakmici u kojoj je Partizanu malo šta polazilo za rukom u prvom poluvremenu našao je načina da bude pravi čovek, u pravo vreme, na pravom mestu i to dva puta. Sasvim dovoljno za epitet igrača utakmice. 8,5

Menig: U utakmici u kojoj je Partizan u prvom poluvremenu imao ukupno tri izgledne šanse od kojih je iskoristio dve, Menig nije mogao da pokaze previse. Još uvek traži punu formu nakon dolaska u Partizan. 6,5

Rikardo: Nije nastavio golgeterski niz, ali je dao ključni doprinos pri postizanju prvog gola. Deluje da je zreo za kraći odmor pošto njegova minutaža postaje prevelika. 7,5

IZMENE:

Pantić: Bez prevelikog učinka nakon ulaska u igru,sam njegov povratak na teren je dobra vest za sebe. 6,5

Jović: Bez vremena za ozbiljniji učinak večeras.

Šćekić: Bez vremena za ozbiljniji učinak večeras.

Holender: Bez vremena za ozbiljniji učinak večeras.

Terzić: Bez vremena za ozbiljniji učinak večeras.

Trener-Aleksandar Stanojević: Utakmica nakon koje umesto nadimka Šamrok Stanoje ne dobijete novi nadimak Flora Stanoje, sasvim je zadovoljavajuća. 7