Home Košarka OCENE: Partizan-Real Madrid 78:85. Sjajni Ledej nedovoljan da nadoknadi poklonjenu prvu četvrtinu i promašena slobodna bacanja…(VIDEO)

0
0

Zek Ledej: Najbolji igrač utakmice. Prodisao nakon ulaska Lesora koji je poneo najveći teret rvanja sa Tavarezom i umesto 3/10 iz prošle utakmice, večeras šutirao 12/14 za dva poena, za ukupno 25 poena. 10

Alen Smajlagić: Povratkom Lesora u tim izgubio minutažu, odigrao vrlo skromnih sedam minuta bez poena. Antiklimaks nakon nekoliko sjajnih utakmica. 5

Dante Egzum: Prethodnu utakmicu odigrao na adrenalin i stisnute zube preko granice bola, na ovoj utakmici deluje da ga je povreda stigla i je večeras bio nemoćan da pruži ono što se od njega očekuje. 6

Džejms Naneli: Njega ili ima kao junaka utakmice ili da nema uopšte, večeras je nestao sa terena i upisao ukupno 2 poena. Očajna utakmica. 5

Jam Madar: Odigrao skromnu utakmicu, ali u samom finišu zamalo,postao heroj sa dve ukradene lopte i četiri poena kojima je svoj tim vratio u igru. Nažalost, Tavarez je u sledećem napadu poništio njegov heroizam i odlučio utakmicu ofanzivnim skokom uz dva plus jedan poen.  8

Matijas Lesor: Promašio pet slobodnih bacanja na ovoj utakmici, odvukao Tavareza ka sebi kako bi Ledej mogao da hara, upisao 11 poena, uz plus 11 koeficijent korisnosti. Činjenica da zbog svoje ludosti nije igrao prethodnu utakmicu, na kraju će možda koštati Partizan prolaska u Fajnal For. 8

Janis Papapetru:  Potpuno odmenio Pantera, upisao 18 poena, uz 3/5 šut za tri poena, na kraju ipak nedovoljno za više od novog tesnog poraza. Sjajna utakmica. 9

Uroš Trifunović: Imao skromnu minutažu, konačno pogodio trojku, sve ostalo manje više za zaborav. 6

Danilo Anđušić: Šutirao 50 posto iz igre, što generalno nije loš procenat, upisao sedam poena, više se od njega nije ni moglo očekivati za 18 minuta provedenih na terenu. Može bolje, ali znatno bolje nego u prethodnoj utakmici.7

Trener: Željko Obradović. Uspeo da spusti Tavareza sa plus 41 na plus 30 koeficijenta korisnosti. Odluka da se prvo poluvreme ne navija, oduzela je njegovom timu ključnu prednost i vetar u leđa, tako da su delovali šokirano u prvoj četvrtini kada su pali u minus iz koga se na kraju nisu izvukli. Promašenih 9 slobodnih bacanja na kraju su prelomili utakmicu u kojoj je Partizan opet bio zreo za pobedu, ali se ona nije desila. Trener ne može da izvodi bacanja umesto svojih igrača i ne može da navija umesto svojih navijača, sve ostalo što je bilo do njega, on je uradio. 10