Srećni preokret Mančester sitija i još jedno samoubistvo Parižana
0

0
0

Mančester siti pobedio je PSG rezultatom 1:2 (1:0) u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona nakon srećnog preokreta u drugom poluvremenu i još jednog samoubistvenog pada u igri Parižana koji su ponovo od gotovog napravili veresiju.

Prvo poluvreme ove utakmice bilo je u znaku blage inicijative domaćeg tima, udarni trio Mbape, Nejmar i Di Marija bio je stalna opasnost za goste iz Mančestera, ali vredi spomenuti i nekoliko grešaka odbrane Parižana koje su pružile odlične šanse gostima koje nisu iskorišćene. Umesto ubistvenog napada, koji je pretio tokom celog prvog poluvremena, PSG je poveo iz prekida golom Markinjosa, koji je sjajno reagovao na korner Di Marije i uputio neodbranjiv udarac glavom za zasluženo vođstvo domaćeg tima. Daleko smo od konstatacije da je PSG totalno dominirao, ali svakako jeste bio bolji za taj jedan gol u prvom poluvremenu, iako je nakon monstruoznog kiksa odbrane domaćeg tima, Foden pokazao ozbiljnu tehničku limitiranost u situaciji u kojoj je imao sve vreme ovog sveta da uputi šut u gol, ali je gotovo žmureći uputio šut pravo u Navasa, koji je bez problema uspeo da odbrani ovaj ponižavajuće loš udarac mladog engleskog reprezentativca.

Ova šansa bila je možda i najbolja na utakmici, ali da apsurd bude kompletan, Mančester siti je u drugom poluvremenu izjednačio praktično bez šanse, čistim spletom slučajnosti, tako što je u 65.minutu De Brujne uputio bezazlen centaršut koji je promašio sve napadače, ali je na kraju uz puno sreće završio u maloj mreži Navasa. Ovaj šokantni gol gostiju, potpuno je poljuljao domaći tim tako da je usledio još „gluplji” gol gostiju, koji su preko Mareza u 71.minutu došli do vođstva tako što se živi zid Parižana bukvalno razdvojio i jedan generalno loše izveden slobodni udarac prošao je kroz živi zid i nesrećnog Navasa ostavio u nemogućoj misiji da odbrani neodbranjivo. Za nekoliko minuta, ekipa Mančestera je iz jednog lutajućeg centaršuta i jednog šuta koji je prošao kroz razmaknuti živi zid, došla do kapitalne prednosti i golova koji bi u ukupnom zbiru mogli biti fatalni za tim iz Pariza koji na papiru možda jeste bolji, ali godinama potpuno neshvatljivo ubija sam sebe u ključnim momentima Lige šampiona.

Da stvari postanu još gore po domaći tim, postarao se Gej, koji je varvarskim startom sleđa na Gundoganu zaslužio direktni crveni karton i jedna utakmica koju su domaći potpuno kontrolisali, postala je pravi košmar i predvorje totalnog debakla u ovom dvomeču za finale Lige šampiona.

De Brujne je mogao da vrati Parižane u igru nakon nepromišljenog starta koji je takođe mogao biti crveni karton, ali famozni Brih to tako nije video, Mančester je ostao sa igračem više, a nedorasli Foden je nedugo zatim ponovo bio u stopostotnoj šansi da praktično reši ovaj dvomeč, ali je ponovo bez ikakvog razmišljanja, gotovo žmureći šutirao pravo u Navasa i PSG je nekako izbegao scenario u kome bi u revanšu jurio najmanje tri gola u gostima za prolaz u finale.

Na kraju, ostalo je 1:2 i gosti nose veliku, ali ipak dostižnu prednost u Mančester, uz napomenu da nije sporno imaju li Parižani kvalitet da pobede u gostima, ono što nakon ove utakmice postaje sporno jeste psihološka stabilnost ovog tima i sklonost neobjašnjivim padovima koji dobijene utakmice preokreću u poraze, a večerašnja utakmica je bila klasičan primer te gotovo samoubilačke sposobnosti domaćeg tima da pravo niotkuda dođe do ivice ambisa u ovom ključnom dvomeču za finale Lige šampiona.