Home Fudbal Spektakularna štikla Karima Benzeme i pobeda Real Madrida u monsunskom El Klasiku (VIDEO)
0

0
0

Real Madrid savladao je Barselonu rezultatom 2:1 uz pravu monsunsku kišu koja je padala većim delom ove utakmice, ali je uprkos tome viđena sjajna utakmica.

Real Madrid dočekao je Barselonu na stadionu Alfredo Di Stefano u Madridu, praktično bez tri od četiri startera u poslednjoj liniji, tako da je bez Ramosa, Varana i Karvahala, Kraljevski tim bio u ozbiljnim problemima pre ove ključne utakmice za ishod ovogodišnje Primere. U prvom poluvremenu taj deficit se nije previše video, tako da je Real Madrid dominirao i golovima Karima Benzeme i Tonija Krosa došao do zasluženog vođstva na poluvremenu.

Vodeći gol pravo je remek delo Lukasa Vaskeza i Karima Benzeme. U 14.minutu, Lukas Vaskez je sjajno asistirao nakon prodora po desnoj strani, pravo na ivicu peterca, gde je Karim Benzema velemajstorski petom uspeo da uputi neodbranjiv udarac i na najlepši način kruniše ovu sjajnu akciju Real Madrida.

Barsleona se nije trgla nakon ovog gola, naprotiv, Real Madrid je postao još opasniji, a Vinicijus Žunior bio je posebno nerešiva enigma u kontranapadima, koju defanzivci Barselone generalno nisu znali da reše na drugačiji način osim faulovima koji su bili u jako opasnoj zoni, tako da je nakon jedne takve situacije, u kojoj je Arauho zamalo napravio penal, dobio žuti karton, servirao idealnu poziciju za slobodan udarac na ivici linije šesnaesterca za Tonija Krosa. Prekaljeni veteran Real Madrida uputio je oštar udarac koji je zakačio Desta, promenio pravac, a Đordi Alba na gol liniji nije uspeo da reaguje i spreči gol i Real Madrid je u 28.minutu poveo sa dva gola razlike.

Barselona je bila na ivici potpunog brodoloma u 34.minutu kada je sevnula još jedna ubitačna kontra Reala koju je povukao Luka Modrić sa svoje polovine brutalnim pasom do Vinicijusa, koji je sjajno uposlio Valverdea koji je uputio odličan udarac, ali je pogodio stativu, da bi sjajni Ter Štegen uspeo da sa gol linije skine udarac Lukasa Vaskeza, koji nešto kasnije morao da napusti igru zbog povrede.

Barselona je najozbiljnije zapretila u finišu prvog poluvremena, kada je Lionel Mesi pogodio stativu direktno iz kornera, nakon neoprezne intervencije Kurtoe, a nakon još jednog kornera, Kutroa se iskupio sjajnom intervencijom kada je u petercu uspeo da skine zicer Mesiju, uz napomenu da bi eventualni gol najverovatnije bio poništen zato što je Argentinac pre šuta loptu smirio rukom.

Drugo poluvreme obeležila je prava monsunska kiša koja se spustila na Madrid, a Barselona je zaigrala dosta angažovanije nego u prvom poluvremenu, tako da je akcija pred oba gola bila ravnomernije raspoređena, a Real je vrebao svoje šanse iz ubitačnih kontranapada.

Real svoje brojne šanse iz vrlo izglednih kontranapada nije koristio, dok je Barselona uspela da jednu svoju šansu pretvori u gol, tako da je nakon asistencije Đordija Albe, u 60.minutu Oskar Mingeza uspeo da ubaci loptu u mrežu i smanji rezultat na 2:1.

Real Madrid je imao dve meč lopte u 67.minutu kada je nakon još jednog nestvarnog pasa Luke Modrića, Vinicijus umesto šuta na gol izabrao loše dodavanje ka Banzemi, da bi nakon kornera još jednu idealnu šansu propustio Toni Kros, koji nije uspeo da glavom ubaci loptu u mrežu iz vrlo izgledne situacije. Na drugoj strani Barselona nije uspela da iskoristi slobodan udarac iz idealne pozicije, dok je Oskar Mingueza takođe propustio priliku da se večeras proslavi, tako da je iz vrlo izgledne situacije šutirao jako loše.

Real Madrid je i dalje u Ligi šampiona, ovaj El Klasiko došao je u dosta lošem trenutku između dve utakmice sa Liverpulom, tako da je Zidan u 73.minutu izveo strelce oba gola Benzemu i Krosa, kao i mladog Vinicijusa koga je monsunska kiša u kombinaciji sa natopljenim terenom prilično potrošila, tako da je izmena bila neminovna.

Real Madrid je u izmenjenom sastavu imao nekoliko polušansi, a sporna situacija desila se u 83.minutu kada je nakon jedne izgubljene lopte koja je izlazila u gol aut, bek Reala Mendi imao kontakt sa rukom Braithvajta, koji je dosta teatralno pao, uz sve to je već bio u autu, tako da je sudija procenio da nije bilo penala, a VAR soba nije reagovala, tako da se sve završilo žutim kartonima igračima Barselona i treneru Kumanu zbog protesta. Andujar Oliver, analitičar Radio Marke, u direktnom prenosu utakmice u Španiji procenio je da je situacija potpuno čista i da je igrač Barselone  prenaglasio kontakt koji je imao sa Mendijem i da zato nije ni reagovala VAR soba.

U finišu utakmice utakmica se dodatno zakuvala nakon dva vezana žuta kartona Kazemira,tako da je u 89.minutu Real Madrid ostao sa igračem manje, Marselo je u vrlo izglednoj kontri u 92.minutu propustio šansu da dokusuri Barselonu i uputio je dosta slab udarac, da bi sam kraj utakmice doneo pravu dramu. Poslednji napad Barselone, u šesnaesterac je došao i golman Ter Štegen, i nakon haosa ispred gola Reala, sevnuo je udarac iz buketa igrača koji je završio na prečki gola Real Madrida i to je bila poslednja šansa na ovoj utakmici.

El Klasiko je bio sjajan, uprkos nemogućim monsunskim kišama koje su padale tokom utakmice, i kada se utakmica sagleda u svojoj celini, posebno uz dominaciju Reala u prvom poluvremenu, na kraju je završena zasluženom pobedom Real Madrida koji je mogao biti kažnjen za promašaje, ali je nesumnjivo imao više od igre u ovoj utakmici i stvorio više izglednih šansi.

Nakon ove pobede Real Madrid izjednačen je na vrhu Primere sa Atletiko Madridom, koji svoju utakmicu igra sutra i gostuje Betisu.