Home Košarka Sakramento nokautirao grogirani Dalas, nezaustavljivi Foks prekinuo crnu seriju (VIDEO)
Sakramento nokautirao grogirani  Dalas, nezaustavljivi Foks prekinuo crnu  seriju (VIDEO)
0

0
0

Sakramento Kingsi prekinuli su crnu seriju od devet uzastopnih poraza i potpuno nadigrali tim Dalasa rezultatom 121:107 u utakmici u kojoj je u najavi ovog meča praktično sve išlo u prilog domaćem timu. Portland je neočekivano lako poražen od Šarlota rezultatom 109:101 i Dalas je pobedom mogao da priđe šestom mestu Zapada na samo jednu pobedu. Sakramento je igrao bez dva startera Beglija i Holmsa, u crnom nizu od devet poraza u kojima je glavni faktor bila tragikomična klupa koja ima najgori učinak u celoj NBA. Dalas je igrao kompletan, odmoran i spreman da prekine niz od tri uzastopna poraza na domaćem terenu. Delovalo je da će ovo biti jako dobra prilika da se navijači Sakramenta po ko zna koji put podsete koliko su izgubili propuštanjem Luke Dončića na draftu i da će sve osim rutinske i ubedljive pobede Dalasa, biti potpuno nezamislivo. A onda se desilo upravo nezamislivo, i Sakramento je pod vođstvom nestvarnog Dierona Foksa praktično uništio Dalas u utakmici u kojoj je dominirao od početka do kraja i vodio u trećoj četvrtini sa čak 21 poenom razlike.

Ekipa Dalasa je toliko loše ušla u utakmicu da je samo sticajem okolnosti izbegla pravi brodolom u prvom poluvremenu,  zato što su rezervisti Sakramenta u prvom poluvremenu imali nekoliko ozbiljnih gafova pri velikom vođstvu, pa je domaći tim imao dostižan zaostatak. Da nije bilo toga, Sakramento je realno mogao da vodi sa preko 30 poena na poluvremenu, pošto Dalas nije mogao da dođe do šuta i Dončić i Porzingis su bili na nivou od tridesetak procenata šuta iz igre. U Sakramentu Hild i Haliburton takođe nisu mogli da pogode ništa, njihove poene nadoknadio je sjajni Harison Barns, ali su prvi put ove sezone i igrači sa klupe imali ozbiljan učinak i na kraju prelomili ovu utakmicu ka ubedljivoj pobedi Sakramenta.

U drugom poluvremenu Dalas je pokušao da se vrati, Luka Dončić je počeo da pogađa trojke, ali je ujedno nastavio sa lošom navikom stalne svađe sa sudijama, tako da je u ključnom trenutku četvrte četvrtine, kada su igrači Dalasa uspeli da smanje prednost gostiju iz Kalifornije na šest poena, dobio tehničku grešku zbog svađe sa sudijama oko faula koji je on mislio da treba da dobije, a snimak je pokazao da ga nije ni bilo, i Sakramento je u tom posedu ponovo pobegao na plus devet i na kraju rutinski priveo kraju utakmicu sa ukupno 14 poena razlike.

Najbolji u Sakramentu bio je Dieron Foks, sa 30 poena i 12 asistencija, pratili su ga Harison Barns sa 24 poena, i bek šuter Terens Dejvis koji postigao 23 poena i prekinuo nestvarni niz od pet uzastopnih utakmica u kojima nije uspeo da postigne ni jednu trojku. Dilon Rajt postigao je 13 poena, a posebno dobru utakmicu odigrao je Hasan Vajtsajd sa 12 poena i 10 skokova. Luka Dončić je po običaju upisao sjajnu ličnu statistiku sa čak 37 poena, 8 skokova i četiri asistencije uz koeficijent korisnosti od minus 20. Dieron Foks je utakmicu završio sa koeficijentom korisnosti plus 23 i trenutno je ubedljivo najbolji strelac NBA u četvrtoj četvrtini. Da li je kasno buđenje rezervi Sakramenta uništilo ovu sezonu ili još uvek ima šanse za plej in, pokazaće vreme, ali teško je oteti se utisku da bi Sakramento odavno obezbedio plej of, a ne samo plej in, da su igrači sa klupe imali makar 20 posto učinka tokom ove sezone, koliko su imali u večerašnjoj utakmici u kojoj je Dalas bio toliko potčinjen, da nije ni jednom vodio od početka do kraja ove utakmice.

U preostalim utakmicama večeri, autsajderi su takođe pokazali zube, tako da je tim sa najslabijim učinkom u NBA, Hjuston uspeo u gostima da pobedi Orlando rezultatom 114:110, a Toronto je na jedvite jade uspeo da pobedi tank tim Oklahome rezultatom 112:106, dok je jedini favorit koji je opravdao status ove večeri bila ekipa Los Anđeles Klipersa koja je bez puno drame pobedila Minesotu rezultatom 124:105.