Home Košarka Rezervisti Denvera prosuli dobijenu utakmicu, ubedljiva pobeda Bostona (VIDEO)
Rezervisti Denvera prosuli dobijenu utakmicu, ubedljiva pobeda Bostona (VIDEO)
0

0
0

Denver Nagetsi poraženi su od Boston Seltiksa rezultatom 105:87 u jednoj od najekstremnijih utakmica koje možda i najbolje ilustruju problem tima koji nema adekvatnu klupu sposobnu da odmeni startere. Minut i 13 sekundi do kraja treće četvrtine ove utakmice, Denver je imao dvocifrenu prednost, Nikola Jokić je sa 14 poena u trećoj četvrtini nadoknadio sve što je propustio u prvom poluvremenu u kome je postigao samo tri poena i generalno sve je izgledalo kao još jedna rutinska pobeda tima koji je u punom zamahu forme i grabi ka vrhu Zapada. A onda je trener Denvera Meloun napravio naoko rutinske izmene, odmorio Jokića i ostale startere i usledio je nezamapćeni brodolom Denvera. U trenutku izlaska Jokića, Denver je imao prednost 79:69 i nikome ni na kraj pameti nije moglo doći da će do kraja ove utakmice domaći tim postići ukupno osam poena i primiti čak 36 poena!

Rezervisti Denvera predvođeni Polom Milsapom uveli su Denver u potpuno rasulo, Boston je osetio slabost ekipe iz Kolorada i praktično okrenuo naglavačke utakmicu u vrlo kratkom periodu i kada je najzad Jokić vraćen na parket, momentum je potpuno bio na strani Bostona i gosti su prosto pregazili domaći tim kome ni starteri nisu pomogli da makar uspori nestvarni nalet tima koji je krajem treće četvrtine izgledao potpuno izgubljeno. Trener Meloun je svojim izmenama, ali posebno dozvoljavanjem da petorka kojoj očigledno nije išlo ostane predugo na parketu, bio možda i ključni faktor ovog preokreta Bostona, a Jokić je uspeo da upiše još jedan tripl dabl sa 17 poena, 10 skokova i 11 asistencija.

Ovim porazom prekinuta je sjajna serija od osam pobeda Denvera, koji koliko sutra putuje na gostovanje Golden stejt Voriorsima, u utakmici koja ima ogroman značaj ne samo za tim iz Kolorada, već i za plej in Zapada, pošto će sutra međusobni meč igrati i timovi Nju Orleansa i Sakramenta, dva tima koja su direktno ispod desetog mesta koje vodi u plej in, koje trenutno drže Voriorsi.