Home Košarka MVP Jokić upisao 38 poena, Denver ubedljivo pobedio Portland (VIDEO)
MVP Jokić upisao 38 poena, Denver ubedljivo pobedio Portland (VIDEO)
0

0
0

Nikola Jokić spalio je Portland i upisao još jednu MVP partiju u ubedljivoj pobedi Denvera rezultatom 128: 109. Demijan Lilard je dao sve od sebe, izjednačio rekord franšize sa osam postignutih trojki samo u prvom poluvremenu, postigao čak 42 poena uz 10 asistencija, ali su igrači Portlanda ušli prenervozno u ovu utakmicu, koja je povremeno bila nalik kafanskoj tuči, sa mnoštvom tehničkih grešaka, svađe sa sudijama i  puno jakih faulova koji su izazivali tenziju u kojoj se na kraju Denver ipak bolje snašao i ubedljivo pobedio i izjednačio u seriji na 1:1. Nikola Jokić je upisao 38 poena, 8 skokova i 5 asistencija, dok je u Denveru pored njega još pet igrača imalo dvocifren učinak, a ova pobeda je bila jako bitna poruka pred nastavak ove serije u kojoj je nakon prve utakmice zaista delovalo da je Portland dublji i raznovrsniji tim od Denvera, ali je taj utisak umnogome poništen sjajnom partijom domaćeg tima koji će sada u naredne dve utakmice u Oregonu tražiti povratak prednosti domaćeg terena.

U prvoj utakmici večeri videli smo jednu od najvećih statističkih anomalija u istoriji NBA plej ofa, pa je tako jedna očekivano izjednačena utakmica između Milvokija i Majamija, praktično odlučena na poluvremenu, pošto je Milvoki postavio rekord franšize sa čak 78 postignutih poena u prvom poluvremenu i čak 15 postignutih trojki, tako da je utakmica rešena praktično na poluvremenu pošto je razlika bila 27 poena razlike za domaći tim. Konačan rezultat je bio 132:98 i ovom pobedom Milvoki je poveo sa 2:0 u seriji, uz napomenu da je Milvoki na ovoj utakmici postigao ukupno 22 trojke i da je Janis Antetokunpo postigao 31 poen, 13 skokova i 6 asistencija, da bi u drugom poluvremenu pri ubedljivoj prednosti svog tima počeo da igra fudbal i za to dobio tehničku grešku… Kako god, za očekivati je mnogo veću borbu u Majamiju, pošto večerašnja utakmica zaista predstavlja retku anomaliju statistike šuta za tri poena, koja se viđa jako retko, posebno za tim koji nije Golden stejt ili Portland, i koji svoju igru ne zasniva toliko na šutu za tri poena…