0

MVP Jokić razbio Portland, Denver u polufinalu Zapada! (VIDEO)

0
0

Denver je pobedio Portland rezultatom 126:115 i pobedio u seriji rezultatom 4:2 u utakmici koju je obeležio veliki povratak Denvera u trećoj četvrtini kada je izgledalo da je sve izgubljeno, i herojska partija Jokića u četvrtoj četvrtini kojom je ekipa Portlanda potpuno izbačena iz utakmice i zasluženo poražena timskom igrom Denvera. Utakmica je počela nestvarnom serijom Majkla Portera Džuniora koji je uz gejmerske procente šuta upisao čak 22 poena, ali je problem za Denver bila činjenica da Jokić nije postigao nijedan poen i prva četvrtina završena je vođstvom Portlanda 33:29. U drugoj četvrtini se probudio Jokić, ali se probudio i Lilard, tako da je u svom stilu završio poluvreme trojkom i Portland je na odmor otišao sa sedam poena prednosti. U trećoj četvrtini je postalo jasno da Porter Džunior ne može da postigne ni jedan poen i da neće biti ni blizu učinka iz prve četvrtine, ali je na svoje došao Jokić koji je počeo da uništava na ovoj utakmici potpuno indisponiranog Jusufa Nurkića. Nurkić je uspeo da nakon prvog poluvremena bez faula, u trećoj četvrtini napravi čak  četiri, napravi seriju grešaka na obe strane terena i potpuno okrene tok utakmice koja je većim delom treće četvrtine protekla u dvocifrenoj prednosti Portlanda, a nakon trojke Morisa u poslednjoj sekundi, Denver je  uspeo da se vrati i smanji razliku na samo tri poena i jednu gotovo izgubljenu utakmicu uvede u potpuni egal. U četvrtoj četvrtini postalo je jasno da dubina rostera Portlanda, koja je trebala da bude ključna prednost u ovoj seriji, postoji samo na papiru, da su se zvučna imena poput Mekaluma, Nurkića ili Pauela pokazala kao mnogo slabija podrška Lilardu, nego mnogo manje zvučna imena poput Morisa, Gordona ili Riversa koji su u završnici dali svoj doprinos i pomogli Jokiću da u četvrtoj četvrtini dokusuri Portland. Potpuno razmagnetisani roster Portlanda u finišu ove ključne utakmice nije imao snage za još jedan čudesni povratak i usamljeni Lilard ovoga puta nije mogao da pomogne i spase svoj tim od poraza. Nikola Jokić je upisao još jednu MVP partiju sa 36 poena, 8 skokova i 6 asistencija i ovom pobedom Denvera u seriji nad ovakvim Portlandom, potvrdio je status istinski najkorisnijeg igrača NBA, sposobnog da jedan u osnovi jako skroman roster, podigne do nivoa da može da pobeđuje mnogo zvučnije i na papiru jače timove, a jedan takav tim svakako je bio Portland.

U polufinalu Zapada Denver će igrati sa Finiksom koji je rutinski pobedio Lejkerse rezultatom 113:100 u utakmici u kojoj je od sredine prve četvrtine do samog kraja  vodio dvocifrenom razlikom. Devin Buker je odigrao još jednu monstruoznu utakmicu i upisao čak 47 poena uz 8/10 šut za tri poena, a razlika u prvom poluvremenu je išla i do 29 poena razlike za Finiks. Svi pokušaji Lejkersa da se u drugom poluvremenu vrate u ovu utakmicu dobacili su do spuštanja razlike na minus deset, ali prosto nije bilo snage za više od toga i Finiks je zasluženo prošao dalje rezultatom 4:2 u ovoj plej of seriji. Entoni Dejvis je pokušao da igra uprkos tome što prosto nije bio spreman zbog povrede, od tog eksperimenta se odustalo nakon pet minuta igre, Lebron Džejms je upisao 29 poena, 9 skokova i 7 asistencija i na kraju ova sezona je pokazala koliko je bilo previše rizično graditi odbranu titule na dva superstara vrlo problematičnog zdravlja. Tako ova laka eliminacija u prvoj rundi plej ofa stavlja tačku na ovu košmarnu sezonu aktuelnih šampiona, kao i na generalno vrlo veštačku i nategnutu priču o Lebronu Džejmsu kao najvećem košarkašu svih vremena. Finiks ide dalje sasvim zasluženo i ulazi u polufinalnu plej of seriju sa Denverom sa potpuno izjednačenim danima odmora, pošto su oba tima večeras obezbedila plasman u sledeću fazu plej ofa.