Home Košarka Memfis pobedio u trileru, impresivni Dža Morent uništio Golden stejt (VIDEO)
Memfis pobedio u trileru, impresivni Dža Morent uništio Golden stejt (VIDEO)
1

0
1

Delovalo je da pobeda Lejkersa nije plod neke specijalne forme aktuelnih šampiona, već pre svega užasne igre Golden stejta i Stefa Karija u finišu utakmice, pošto nakon trojke Lebrona Džejmsa 58 sekundi do kraja, nisu uspeli da postignu ni jedan poen. Taj utisak je večeras potvrđen još jednim tesnim porazom od Memfisa, rezultatom 117:112 u kome je Stef Kari upisao 39 poena, ali ga nigde nije bilo u ključnim momentima kada je ovu utakmicu trebalo definitivno prelomiti. Memfis je imao utakmicu u rukama, imali su vođstvo od deset poena razlike na tri i po minuta do kraja utakmice, ali su za nešto više od dva minuta prosuli ovu prednost i ekipe su ušle u poslednji minut utakmice izjednačene, uz vrlo važnu činjenicu da je glavni centar Memfisa Jonas Valančunas dobio šestu ličnu grešku minut pre kraja utakmice. Delovalo je da će ponovo mlada ekipa Memfisa platiti danak neiskustvu, da će ovo biti još jedna priča o tome kako neiskusni tim ne zna da sačuva stečenu prednost, ali je sjajna odbrana Dilona Bruksa na Stefu Kariju u poslednjem napadu, primorala glavnu zvezdu Golden stejta da loptu doda do Drejmonda Grina, koji je imao dosta povoljnu situaciju da poentira za pobedu, ali je njegov flouter bio blago rečeno katastrofalno neprecizan i utakmica je ušla u produžetak.

U tom produžetku Stef Kari je upisao samo dva poena, Memfis je nastavio sa agresivnom odbranom koja je njegov šut za tri činila nemogućim, Drejmond Grin je pogodio trojku, Golden stejt je imao aktivan rezultat do samog kraja, ali ovoga puta nije bilo spasa i nekoliko sekundi pre kraja, Dža Morent je postigao ključni pogodak za pobedu, podigao prednost na plus pet i potvrdio da je već u svojoj drugoj godini u NBA sposoban za košarku na najvišem nivou. Sasvim zaslužena pobeda Memfisa, Dža Morent je na ovoj utakmici upisao 35 poena, ali su rotacioni igrači poput Tilmana, Alena i Bejna, odigrali vrlo važnu ulogu u produžetku i bez njihovih jako bitnih epizoda, ova pobeda ne bi bila moguća. Ovim porazom Golden stejt je eliminisan iz plej ofa, i sada je jako teško videti kako Stef Kari može biti ozbiljan MVP kandidat uprkos impresivnom ličnom učinku, ako je njegov tim u dve vezane završnice odlučujućih utakmica, ostao bez očekivanog učinka svog najboljeg igrača. Memfis nakon ove pobede, u nedelju počinje plej of seriju sa liderom Zapada Jutom Džez.