Home Fudbal Mančester siti u finalu Lige šampiona, Marez surovo kaznio još jedno samoubistvo Pariza
0

0
0

Mančester siti pobedio je PSG rezultatom 2:0(1:0) u revanš meču polufinala Lige šampiona, u utakmici u kojoj su gosti ponovo propustili velike šanse u prvom poluvremenu, raspali se u drugom poluvremenu nakon crvenog kartona i generalno dozvolili na papiru slabijem timu da ih eliminiše ukupnim rezultatom u ovom dvomeču od čak 4:1.

Prvo poluvreme revanša u Mančesteru prošlo je u istom znaku u kome je prošao i prvi meč: PSG je propuštao šanse, Mančester siti je uz puno sreće postigao gol iz praktično prvog ozbiljnog šuta u okvir gola. Teren je bio delimično očišćen od nenadanog snega koji je pao u Mančesteru, domaći tim je igrao neku vrstu bunkera, dok su gosti praktično veći deo meča proveli u šesnaestercu protivnika, ali je pravo niotkuda, sevnula kontra i potpuno nezasluženo, Mančester siti je došao u vođstvo. Golman Ederson je ispucao loptu iz svog šesnaesterca za Zinčenka koji je uspeo da izbegne ofsajd zamku, istrčao po levoj strani do šesnaesterca Parižana, uputio povratni pas za De Brujnea koji je uputio jako loš udarac, koji su odbrambeni igrači Pariza izblokirali, ali se lopta uz puno sreće odbila do Mareza, koji je uputio šut koji je prošao ispod noge njegovog čuvara i kroz noge Kejlora Navasa i Mančester siti je u 14.minutu poveo sa 1:0.

Ofanziva Parižana se nakon ovog gola samo pojačala, Markinjos je pogodio prečku nakon sjajne reakcije glavom, dok se golman Ederson zajedno sa svojim štoperima nudio za ozbiljan kiks, ali Anhel Di Marija dva puta nije uspeo da kazni vrlo nepromišljeno ponašanje odbrane Mančester sitija. Prva situacija u 19.minutu, kada je nakon monstruoznog kiksa Bernarda Silve, Di Marija propustio ogromnu šansu, spada u one promašaje koji su gotovo neshvatljivi, tako da je šansa da se sa dvadesetak metara ubaci lopta u praktično prazan gol, otišla u nepovrat i ovo je na kraju ispao ključni trenutak ove utakmice. Mančester siti se nudio za izjednačenje, ali to nije imao ko da iskoristi. Tek u finišu prvog poluvremena, Mančester siti je uputio šut ka Navasu, koji je on rutinski odbranio, tako da je na poluvremena domaći tim otišao sa prednošću od jednog gola, koju po svemu viđenom na terenu ni po čemu nije zaslužio.

Na poluvremenu, teren je najzad potpuno očišćen od snega, pa je moglo da se igra malo normalnije, a svi su čekali da sa klupe uđe Mbape, koji nije bio spreman za celu utakmicu, pa zato nije počeo ovu utakmicu, ali to se nije desilo na početku drugog poluvremena, niti se uopšte desilo. U međuvremenu, jedan ozbiljan kiks Markinjosa, nisu uspeli da kazne domaći igrači, pošto je sjajno intervenisao Navas, dok je u kontranapadu, jednu veoma izglednu situaciju za Pariz beskrajnim soliranjem upropastio Nejmar koji je zakasnio sa udarcem i bio izblokiran. U 62.minutu u timu Pariza uvedeni su Draksler i Kin, ali to nije izazvalo nikakav pozitivan efekat, naprotiv, odmah nakon tih izmena je sevnula kontra Mančestera, dupli pas Fodena i De Brujnea ostavio je golmana Navasa samog na vetrometini, usledio je pas Fodena za usamljenog Mareza na drugoj stativi koji je rutinski ubacio loptu u mrežu i domaći tim je u 63.minutu poveo sa 2:0.

A onda se u 69.minutu desila repriza samoubistva Parižana koje se desilo i u prvoj utakmici, i Anhel Di Marija je kao Idrisa Gej u prvoj utakmici, dobio suludi crveni karton, pošto je dozvolio da ga isprovocira Fernandinjo prilikom izvođenja auta i udario ga nogom bez lopte, što je sudija odmah kaznio i ova utakmica je praktično ušla u isti tok, kao i prvi meč ova dva tima u Parizu. Usledio je period nervozne igre u kojoj su sevali žuti kartoni na obe strane, dok je nakon drugog gola Poketino očigledno odustao od uvođenja Mbapea i postalo je jasno da će spletom puno srećnih okolnosti i pre svega potpuno neverovatnim brojem nesrećnih promašaja i samoubilačkih crvenih kartona Parižana u obe utakmice, Mančester siti biti prvi finalista Lige šampiona. Foden je pogodio stativu u finišu, izmene koje je uveo Poketino nisu uspele da naprave nikakvu pozitivnu razliku na terenu, tako da je poraz Pariza bio neminovan.

Ipak, teško je oteti se utisku da je prolazak Mančester sitija u finale više u domenu spleta srećnih okolnosti, nego što je stvarno domaći tim bolji od Parižana, koji su nesporno kvalitetniji tim, ali su prosto pokazali nedopustivu dozu neefikasnosti i nediscipline, uz ogromnu količinu nesreće posebno prilikom primljenih golova i posebno povrede Mbapea,koja se na kraju ispostavila kao ključni hendikep koji je odlučio ovaj revanš meč u korist Mančester sitija.