Home Fudbal Liga šampiona: Vinicijus Žunior i Asensio za pobedu Real Madrida nad očajnim Liverpulom
0

0
0

Real Madrid savladao je Liverpul rezultatom 3:1 (2:0) u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona, nakon dominantne igre koja je mogla biti krunisana i ubedljivijom pobedom. Plesali su igrači Kraljevskog kluba, stvarali šanse i osim kratkog perioda na početku drugog poluvremena, kontrolisali utakmicu i ostvarili zasluženu pobedu koja im daje ozbiljne šanse za prolazak u polufinale Lige šampiona.

Predigra ove utakmice išla je u prilog Liverpulu, pošto je Real Madrid bio ozbiljno oslabljen neigranjem kapitena Ramosa, kome se u poslednji čas pridružio i drugi startni štoper Varan, tako da je tako oslabljena odbrana makar na papiru, trebala da bude velika prednost za napadače Liverpula. Ispostavilo se da je bilo potpuno suprotno i da je rezervni štoperski par Militao i Naćo, sveo napad Liverpula na apsolutni minimum praktično tokom cele utakmice u kojoj je golman Reala Tibo Kurtoa bio potpuno nezaposlen. Jedina i to vrlo dobra intervencija Kurtoe, na nesreću Real Madrida, završila je na donjem delu prečke, nakon srećnog odbitka koji je došao do Mohameda Salaha koji je uputio udarac koji je uz puno sreće završio u mreži domaćeg tima. Taj gol kojim je Liverpul smanjio vođstvo Reala, bio je praktično sve što smo videli od gostiju na ovoj utakmici. Sve ostalo na ovoj utakmici bio je Real Madrid.

Prvo poluvreme bilo je potpuna dominacija, u kojoj je Liverpul bio bez ozbiljnog šuta na gol, a Real Madrid uspeo da realizuje dve šanse od ukupno 13 udaraca na gol. Sjajni Toni Kros bio je centralna figura napada Reala, tako da je nakon njegovog savršenog pasa dugog 50 metara, Vinisijus Žunior rutinski smestio loptu u mrežu i doveo svoj tim u vođstvo, koje je duplirano nakon još jednog sjajnog pasa Krosa, koji su odbrambeni igrači Liverpula panično pokušali da preseku, ali su samo asistirali za rutinsku egzekuciju snalažljivog Marka Asensija.

Nakon kratkog perioda na početku drugog poluvremena u kome su uz dosta sreće uspeli da postignu jedini gol na ovoj utakmici, igrači Liverpula su ponovo prepustili igru domaćem timu, koji je uspeo da to kazni nakon akcije koju je započeo Karim Benzema, koji je iščačkao jednu ničiju loptu na desnoj strani napada, dodao loptu do Luke Modrića koji je sjajno uposlio Vinisijusa Žuniora, koji je silovitim i prizemnim udarcem nadjačao pokušaj golmana Alisona da odbrani svoj gol i to je bilo konačnih 3:1 za zasluženu pobedu Real Madrida u ovoj utakmici. Velika pobeda Real Madrida koji na revanš u Liverpul ide sa dobrim rezultatom, koji dobija na značaju činjenicom da je ostvaren uz puno kadrovskih problema izazvanih povredama.

U drugoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona večeras je Mančester siti golom u 90. minutu savladao Borusiju Dortmund rezultatom 2:1 golovima De Brujnea i strelca pobedonosnog gola Fodena, dok je gol za Borusiju postigao Marko Rojs.