Home Fudbal Liga šampiona: Real Madrid preživeo Liverpul, Mančester siti siguran protiv Borusije
0

0
0

Ekipe Real Madrida i Mančester sitija uspele su da se plasiraju u polufinale Lige šampiona, tako da je sada poznato da će se za finale Lige šampiona boriti Čelsi i Real Madrid kao prvi par polufinala i PSG i Mančester siti kao drugi par.

Real Madrid je u utakmici bez golova sačuvao velikih 3:1 iz Madrida i bez većih stresova prošao kroz Liverpul, koji je možda i najbolju šansu da ovaj dvomeč uvede u neizvesnost imao na samom početku utakmice, kada je Salah imao ogromnu šansu i praktično neometan uputio udarac sa nekih sedam metara, ali je Tibo Kurtoa čudesno intervenisao nogom i sprečio rano vođstvo Liverpula. Ispostavilo se da do kraja utakmice nije bilo slične šanse za Liverpul, da je Real Madrid uspeo da iskoristi beskrajno iskustvo svog tima u važnim utakmicama i nekoliko puta ozbiljno zapreti iz opasnih kontranapada, od kojih je onaj u 66.minutu kada je Vinicijus Žunior izašao sam pred Alisona, koji je sjajnom intervencijom sprečio vođstvo gostiju.

Glavni utisak ovog dvomeča svakako je pomalo neočekivana dubina rostera Real Madrida u odbrani, tako da je umesto očekivane nesigurnosti rezervista koji su trebali da odmene Ramosa, Varana i Karvahala, upravo u odbrani Real Madrid bio gotovo savršen u ovom dvomeču i dozvolio apsolutni minimum šansi Liverpulu, koje je Tibo Kurtoa sjajnim intervencijama uspešno poništavao, tako da je poraz Liverpula u ovom dvomeču apsolutno logičan ishod. Slični problemi Liverpula sa odbranom i te kako su se videli u ovom dvomeču i Real Madrid sa velikim optimizmom dočekuje dvomeč sa Čelsijem i sasvim realno deluje još jedno finale Lige šampiona za Kraljevski i napad na nestvarnu četrnaestu Ligu šampiona.

Mančester siti savladao je Borusiju Dortmund rezultatom 1:2 (1:0), golovima Mareza i Fodena u drugom poluvremenu, Belingem je doveo Borusiju u vođstvo i na poluvreme je Borusija otišla sa rezultatom koji vodi u polufinale. Ipak, gosti iz Mančestera nisu dozvolili iznenađenje i ukupnim rezultatom 4:2 zasluženo idu dalje u polufinale gde ih čeka pravi mali rat sa zahuktalim timom PSG.