Home Fudbal Liga šampiona: Kišoviti remi Real Madrida i Čelsija
Liga šampiona: Kišoviti remi Real Madrida i Čelsija
1

0
1

Real Madrid i Čelsi odigrali su nerešeno 1:1 (1:1) u prvoj polufinalnoj utakmici Lige šampiona koja je na neki način bila u senci priče o sukobu najvećih klubova Evrope i UEFA. Real Madrid je u utakmicu ušao u formaciji sa tri štopera, sa očiglednom željom da vrati u startnu postavu Rafaela Varana, a da ne “kazni” selidbom na klupu sjajni štoperski tandem Militao-Naćo koji je pokazao vrhunski kvalitet u prethodnim ključnim mečevima, i upravo ta odluka Zidana mogla je jako skupo koštati Real na ovoj utakmici. Ekipa Čelsija potpuno je nadigrala ovu odbrambenu formaciju Reala  u prvom poluvremenu, Tibo Kurtoa je skidao nemoguće udarce iz peterca, branio moguće i nemoguće, ali je nakon serije napada Čelsija, tim iz Londona najzad uspeo da postigne gol i nakon sjajnog pasa Ridigera, Kristijan Pulišić uspeo je da zaobiđe golmana i nađe put lopti u mrežu između dva štopera Reala koja su stajala na gol liniji, tako da je u 14.minutu rezultat sasvim zasluženo bio 0:1. Real se tek nakon ovog gola pomalo probudio, jedan udarac sa distance Karima Benzeme završio je na stativi Čelsija, ali su gosti iz Londona i dalje prelako izlazili na kraj sa istumbanom odbranom domaćeg tima i bili generalno opasniji tim koji je možda zaslužio i veće vođstvo.

Ipak, vremenom se ekipa Real Madrida stabilizovala, ostatak tima se nekako navikao na ovu novu formaciju i kvalitet domaćeg tima počeo je da dolazi do izražaja, tako da je izjednačenje došlo kao logična posledica. Vrhunski izvedena akcija nakon kornera u kojoj je lopta pre centaršuta uz dva pasa od Krosa, preko Modrića došla do Marsela, krunisana je centaršutem na drugu stativu gde je Kazemiro nadskočio svog čuvara, vratio loptu u sredinu, Militao je glavom prosledio loptu do Benzeme, koji je atraktivno smirio loptu glavom i spektakularnim volej udarcem zakucao loptu pod prečku Čelsija. Ispostavilo se da je ovaj gol postignut u 29.minutu bio i konačan rezultat ove utakmice, a možda je ovakvom ishodu kumovala još jedna monsunska provala oblaka u Madridu, koja je prilično otežala normalnu igru i značajno uticala na ostatak ove utakmice. A ostatak ove utakmice, posebno drugo poluvreme, prošao je bez previše šansi, odbrana Real Madrida se potpuno stabilizovala i nije više dozvolila ni jednu ozbiljnu šansu Čelsiju, ali je napad Reala takođe izgubio oštricu, tako da se pokazalo da posebno Vinicijus praktično nema snage da svojom brzinom pravi razliku po teškom terenu koji je natopljen vodom, a pokušaj gotovo nostalgične izmene sa gotovo zaboravljenim Azarom, takođe nije doneo nikakav pomak i utakmica je završena rezultatom 1:1.

Ekipa Čelsija je propustila šansu da ozbiljnije kazni nesnađenu odbranu Real Madrida u prvom poluvremenu, a glavna dilema pred ključni revanš u Londonu za stručni štab Zinedina Zidana jeste koliko se isplati vraćati Ramosa u odbrambeni blok nakon duže pauze i mogu li se desiti slični problemi u revanšu, nakon ove utakmice u kojoj je povratak Varana još i jeftino plaćen, koliko je mogao biti preskup. Šampionska ekipa prekaljenih veterana Real Madrida sigurno će naći način da postigne gol u Londonu, jedina realna dilema jeste upravo odbrana Kraljevskog tima koja je danas mogla primiti najmanje tri gola u prvih 15 minuta utakmice, što je prosto nedopustivo. Kako god, vrlo uzbudljiv revanš u Londonu je garantovan, a ostaje da se vidi hoće li Čelsi na kraju zažaliti za propuštenim šansama u prvom poluvremenu utakmice u Madridu.