Home Košarka Filadelfija uzvratila udarac, Embidovih 40 poena ubilo Atlantu (VIDEO)
Filadelfija uzvratila udarac, Embidovih 40 poena ubilo Atlantu (VIDEO)
0

0
0

Filadelfija je očekivano uzvratila udarac i pobedila Atlantu rezultatom 118:102 i izjednačila na 1:1 u seriji. Utakmica je počela furioznom serijom Filadelfije koje je već u prvoj četvrtini povela sa 18 poena razlike, ali je ekipa Atlante strpljivom i timskom igrom uspela da se vrati u utakmicu i na poluvreme ode sa samo dva poena zaostatka. U trećoj četvrtini postalo je još bolje za Atlantu, Bogdan se raspucao i počeo da pogađa trojke, tako da su nakratko preuzeli vođstvo od Filedelfije i u sam finiš treće četvrtine ušli potpuno izjednačeni, ali se onda desila potpuno neočekivana eksplozije igrača Filadelfije Šejka Miltona, koji je nakon dva vezana loša napada Atlante u poslednjoj sekundi treće četvrtine pogodio trojku, i Filadelfiji pravo niotkuda obezbedio vođstvo od sedam poena razlike. Serija je nastavljena punom parom od samog početka četvrte četvrtine i za samo nekoliko minuta, Filadelfija je na krilima Miltonove dodatne tri vezane trojke pobegla na čak 19 poena razlike, Džoel Embid je do kraja utakmice napunio koš gostiju do vrha i upisao 40 poena i 13 skokova, tako da je ova utakmica rešena i poraz Atlante bio je neminovan. Bogdan Bogdanović je bio odličan u prve tri četvrtine, upisao je 14 poena, 7 skokova i dve asistencije, a u poslednjoj četvrtini se zajedno sa celim timom Atlante potpuno izgubio u grotlu navijača Filadelfije i malo pokvario statistiku. Glavni problem Atlante je bio čak 17 izgubljenih lopti, mladi Kevin Hurter je imao četiri izgubljene lopte, ali svaki put u najgorem mogućem trenutku, u momentima kada je Atlanta bila na pragu preuzimanja vođstva, Trej Jang je takođe imao četiri izgubljene lopte, tako da je ovoga puta to prelomilo ovu utakmicu u kojoj se gosti nisu obrukali, ali su ipak zasluženo poraženi od tima koji je večeras bio bolji. Pobeda u prvoj utakmici Atlanti daje prednost domaćeg terena, tako da je sada na Filedelfiji da pokuša da u krcatoj areni u Atlanti pokuša da vrati prednost u ovoj seriji.

Juta Džez je nakon lude plej of serije Dalasa i Klipersa, bila tim koji je u prvoj rundi plej ofa imao dve odigrane utakmice manje i generalno imao vremena da odmara skoro nedelju dana više od izmorenih Klipersa koji su nakon sedam utakmica jedva preživeli Dalas. Taj umor se nije video na početku, Klipersi su uspeli da okrenu 10:0 za Jutu u svoje dvocifreno vođstvo već tokom sulude prve četvrtine, u kojoj Juta nije imala pogodak u šutu za dva poena, svi koševi iz igre bili su šutevi za tri poena, a Juta je nekako uspela da promaši čak 21 uzastopni šut iz igre. Ipak, kako je utakmica odmicala, taj umor Klipersa se sve više video, dok je Juta jako dobro iskoristila dodatne dane odmora da potpuno oporavi Donovana Mičela, koji je večeras bio spektakularan i bio je sa postignutih 45 poena glavni faktor pobede Jute na ovoj utakmici.  Pol Džordž je imao košmarnih 4/17 šut iz igre, ali je nekako uspeo da namakne 20 poena i 11 skokova, dok je Lenard bio nešto bolji u šutu, upisao je 23 poena i 7 skokova, ali je jasno da se ovaj učinak može smatrati posledicom isrpljujuće serije sa Dalasom. Ipak, uprkos svemu ekipa Klipersa uspela je da dođe do šuta za produžetak, ali je Rudi Gober uspeo da izraste u heroja ove utakmice sjajnom blokadom šuta za tri Morisa u poslednjoj sekundi. Konačan rezultat je bio pobeda Jute nad Klipersima rezultatom 112:109, ali je ova utakmica pokazala da će ovo biti jako izjednačena serija i da se zaista postavlja pitanje koliko će Klipersi moći da izdrže bez povreda u drugoj uzastopnoj seriji od sedam utakmica, ovoga puta sa Jutom, a ovako izjednačena utakmica je negde najavila da je takva mogućnost vrlo realna. Publika u Juti je bila na nivou najluđe atmosfere u Evropi, tako da je prednost domaćeg terena i te kako realna, i očekivanja da će zbog pandemije atmosfera biti slična regularnoj sezoni, prosto potpuno su demantovana i praktično na svim domaćim terenima publika je zaista šesti igrač domaćeg tima. Kako god, gledajući sve faktore umora i domaćeg terena, zaslužena i očekivana pobeda Jute, koja sada u seriji vodi protiv Klipersa sa 1:0.