Home Košarka Ejton nerešiva enigma za Jokića, Finiks ubedljivo pobedio Denver (VIDEO)
Ejton nerešiva enigma za Jokića, Finiks ubedljivo pobedio Denver (VIDEO)
0

0
0

Finiks je ubedljivo pobedio Denver rezultatom 122:105 i poveo 1:0 u seriji, zahvaljujući neshvatljivom padu u igri Denvera, koji je tokom treće četvrtine uspeo da prokocka plus 10 poena i do kraja treće četvrtine dođe do minusa od 9 poena, što se na kraju ispostavilo kao fatalno. Utakmica je do sredine treće četvrtine bila potpuni egal, mrtva trka dva potpuno izjednačena tima, koji su na odmor otišli sa poenom razlike za Denver, ali je treća četvrtina donela dvocifrenu prednost Denvera, koja se neobjašnjivo brzo istopila i do kraja treće četvrtine pretvorila u minus 9 poena. U vrlo kratkom periodu u finišu treće četvrtine, Denver je dozvolio seriju Finiksa od čak 19 poena razlike, i ako se tome doda prilično autistično vođenje utakmice trenera Melouna na početku četvrte četvrtine, koji je Jokića odmarao predugo i vratio ga u igru kada je razlika otišla na 19 poena za Finiks, ova utakmica je dobila obrise pravog brodoloma za Denver. Diandre Ejton, prvi pik na draftu 2018.godine, pokazao je i na ovoj utakmici da možda nije toliko glamurozan kao Luka Dončić, ali je svakako daleko korisniji za učinak svog tima i njegova uloga u limitiranju uticaja Nikole Jokića na ovoj utakmici, bila je ključ ubedljive pobede Finiksa. Ejton je upisao 20 poena i 10 skokova, uz sjajnu odbranu na Jokiću i koeficijent korisnosti od plus 13, ali je njegov negativni uticaj na napad Denvera često bio nemerljiv statistikom, prosto on je konstantno remetio tok napada gostiju iz Kolorada. Nikola Jokić je popunio sve statističke kolone na ovoj utakmici, imao je 22 poena, 9 skokova, dve ukradene lopte i po tri asistencije i blokade, ali je generalno jako teško izlazio na kraj sa Ejtonom, imao četiri izgubljene lopte, 10/23 šut iz igre i koeficijent korisnosti minus 13, što je generalno učinak koji tim Denvera ovakav kakav jeste, nije mogao da preživi. Finiks je večeras pokazao da je tim sa mnogo dubljim rosterom, startna petorka je bila dvocifrena, a čak četiri igrača iz te petorke su imala preko 20 poena, ali ipak treba biti oprezan sa zaključcima nakon jedne ovakve utakmice, pošto je sličan utisak odavala ekipa Portlanda nakon prve utakmice u prethodnoj seriji, pa se na kraju pokazalo da Denver to ipak može da preživi. Utakmica je bila potpuno izjednačena do sredine treće četvrtine, a sunovrat u trećoj četvrtini više deluje kao anomalija na ovoj utakmici, a ne kao nešto što govori o nekoj dubljoj razlici u kvalitetu između ova dva tima.

Ekipa Bruklina ponizila je Milvoki i pobedila rezultatom 125:86, što im je ujedno bila i najubedljivija pobeda u plej ofu u istoriji franšize. Malo ko se nadao da će u prve dve utakmice ove serije, Bruklin koji je oslabljen neigranjem Hardena, sa manjim brojem dana odmora, ovako brutalno dominirati nad kompletnim i odmornijim Milvokijem, koji je na kraju regularnog dela sezone dva puta vezano pobedio Bruklin i počistio sjajni tim Majamija u prvoj rundi plej ofa sa 4:0 u seriji. Večerašnja utakmica bila je gotovo dosadna za gledanje, Bruklin je uzeo dvocifrenu prednost u prvoj četvrtini i linearno je povećavao do kraja, Milvoki je delovao toliko inferiorno da je to na momente bilo neprijatno gledati, dok je domaći tim predvođen impresivnim Kevinom Djurentom imao impresivnih 21/42 šut za tri poena i šut iz igre 52 posto. Koliko je Milvoki bio potpuno van ritma govori i podatak da je Janis Antetokunpo bio najefikasniji u timu sa samo 18 poena, dodao je 11 skokova uz košmarnih 2/7 šuta sa linije za slobodna bacanja. Osam igrača Milvokija imalo je dvocifreno negativan koeficijent korisnosti, a All Star Milvokija Kris Midlton postavio je rekord večeri sa minus 30. Ponižavajuće loša partija tima koji je po svemu morao da pruži mnogo ozbiljniji otpor u prve dve utakmice ove serije i sada je sebe doveo u situaciju da u sledećoj utakmici pred svojim navijačima praktično igra za opstanak u ovoj seriji.