Home Fudbal Čelsi zasluženo u finalu Lige šampiona, Verner i Maunt presudili Real Madridu
Čelsi zasluženo u finalu Lige šampiona, Verner i Maunt presudili Real Madridu
1

0
1

Čelsi je pobedio Real Madrid rezultatom 2:0 u revanš meču polufinala Lige šampiona i sasvim zasluženo se plasirao u finale gde će se za trofej šampiona Evrope boriti sa Mančester sitijem. Sjajna igra Čelsija u drugom poluvremenu ove utakmice prelomila je ishod ovog dvomeča u kome je Real Madrid svoje šanse za prolaz propustio u prvom poluvremenu, dok je u drugom poluvremenu Čelsi bio apsolutno dominantan i fizički jači tim, koji je nadtrčao i nadigrao tim Real Madrida i zasluženo pobedio u ovoj utakmici.

Prvo poluvreme bilo je dosta teško za gledanje, tvrda igra sa puno prekida bila je posledica odluke sudije Orsata da na samom početku dozvoli pogibeljnu igru igrača Čelsija, tako da je posledica takvog sudijskog kriterijuma bila dosta problematična za Real Madrid koji je tražio gol na ovoj utakmici kako bi prošao dalje. Udarci sa distance Tonija Krosa i Ridigera bili su uglavnom sve što smo imali priliku da gledamo u prvom poluvremenu, a onda je u jednom minutu tok utakmice krenuo u korist Čelsija. U 27.minutu Karim Benzema uputio je sa ivice šesnaesterca praktično savršen udarac u sam donji ugao, koji je golman Čelsija Mendi čudesnom odbranom uspeo da odbije, da bi već u sledećem napadu ova sjajna odbrana golmana Mendija, bila krunisana vodećim golom za Čelsi. Kante je povukao napad, prosledio loptu do Haverca koji je pokušao da lobuje golmana Kurtou, lopta je pogodila gornji deo prečke, odbila se jako srećno praktično na pola metra ispred gol linije, gde je čekao Timo Verner i bez problema ubacio loptu u mrežu. Karim Benzema imao je još jednu sjajnu šansu kada je glavom reagovao na jedan centaršut sa leve strane i uputio precizan udarac pod prečku, ali je sjajni Mendi ponovo uspeo da spase svoj tim. Poluvreme je završeno minimalnim vođstvom Čelsija, iako je Real Madrid imao više od igre, veći posed lopte i više izglednijih šansi, ali taj utisak da je Čelsi imao sreće, drastično se promenio na početku drugog poluvremena, u kome je Čelsi promašio nekoliko stopostotnih šansi.

Haverc je ponovo pogodio prečku, ali ovoga puta odbitak nije bio tako prijateljski kao prilikom gola u prvom poluvremenu, dve vrlo dobre šanse Silve i Maunta otišle su preko gola, dok je Tibo Kurtoa sjajnom odbranom uspeo da skine čist zicer Havercu i prosto delovalo je gotovo neminovno da za ove promašaje Čelsi bude kažnjen. Tek nakon dvadesetak minuta u drugom poluvremenu Real Madrid se oslobodio pritiska i Eden Azar je imao šansu, uputio oštar udarac, koji je Mendi sjajno odbranio. Ipak, nakon kratkog perioda bolje igre Reala, ponovo je sevnula kontra Čelsija, Kante je ponovo bio u situaciji jedan na jedan, ali je sjajni Valverde uspeo da ga stigne i u poslednjem trenutku izblokira šut igrača Čelsija. Real Madrid je u drugom poluvremenu bio na konopcima, ali je i dalje bio u igri i u finišu utakmice ušao sa minimalnim zaostatkom i istom misijom sa početka utakmice, da postigne gol, što je bilo jako teško pošto je napad Kraljevskog kluba bio dosta bezopasan, Vinicijus je odigrao utakmicu za zaborav i nije bio ni senka igrača koji je bio ključ pobede nad Liverpulom, dok je Azar tek na trenutke davao znake života, a Benzema je bio potpuno odsečen većim delom drugog poluvremena.

Zidan je bacio sve karte na napad, u 76.minutu je umesto Kazemira uveo mladog Rodriga, tako da je stepen rizika u igri Reala bio povećan, što umalo nije odmah rezultiralo golom Čelsija, ali je oštar centaršut Pulišića prošao kroz peterac Real Madrida, ali niko nije uspeo da stigne do te lopte i još jedna šansa Čelsija otišla je u nepovrat. Na kraju je Real Madrid ipak dolijao, u 85.minutu Pulišić je dobio loptu od Kantea, ponovo uputio oštar centaršut koji je ovoga puta ispratio Mejson Maunt i Čelsi je sasvim zasluženo došao do vođstva od 2:0. Real Madrid odigrao je možda i najgore drugo poluvreme ove sezone u jednoj od najbitnijih utakmica sezone i bio je potpuno bezopasan, dok je Čelsi u drugom poluvremenu promašio toliko šansi, da je utisak o zasluženom prolasku u finale Lige šampiona apsolutno nesporan.