Home Košarka Bogdan upisao 14 poena u rutinskoj pobedi Atlante nad Orlandom (VIDEO)
Bogdan upisao 14 poena u rutinskoj pobedi Atlante nad Orlandom (VIDEO)
0

0
0

Ekipa Atlanta savladala je tim Orlanda rezultatom 112:96 uz prosečnu partiju Bogdana Bogdanovića koji je upisao 14 poena, 4 skoka i 2 asistencije. Bogdan na ovoj utakmici nije imao dobre procente šuta, ali je uprkos tome uspeo da završi meč sa koeficijentom korisnosti plus 8, a ekipa Atlante je vodila većim delom ovog meča i osim kratkog perioda u trećoj četvrtini, potpuno je kontrolisala utakmicu protiv podmlađenog tima Orlanda. Ova pobeda jako je važna, pošto sledi dosta težak raspored za ekipu Atlante, počevši od sutrašnje utakmice protiv Njujorka, tako da je ovaj meč bio jedan od onih koji su se prosto morali dobiti.

Nakon velike pobede u Dalasu, Sakramento je ponovo poražen od ekipe Minesote, rezultatom 134:120 u utakmici koja je posebno u prvom poluvremenu bila gotovo suluda serija trojki na obe strane, tako da je poluvreme završeno izjednačeno sa čak 74 postignuta poena oba tima uz nestvarne procente šuta za tri na obe strane. Utakmica na ivici apsurda, tokom celog prvog poluvremena razmenjivale su se trojke na obe strane…

Ekipa Minesote je nakon oporavka tima od povreda i problema vezanih za korona virus, postala tim u kome Entoni Tauns i Dianđelo Rasel, zajedno sa glavnim favoritom za rukija godine Edvardsom, predstavljaju ozbiljnu silu sa kojom niko u NBA ne može da računa na sigurnu pobedu, a ova tri igrača večeras su upisala ukupno čak 82 poena. Sakramento je odigrao praktično savršeno prvo poluvreme, koje bi uz iole normalne procente šuta protivnika, vodilo do najmanje 20 poena razlike, ali je ovoga puta ekipa Minesote imala odgovor na svaki udarac Sakramenta i nakon potpuno izjednačene utakmice, serijom u četvrtoj četvrtini nokautirala domaći tim, u kome je čak sedam igrača bilo dvocifreno, ali to nije bilo dovoljno protiv nestvarno raspucane ekipe Minesote.

Njujork Niksi upisali su vrlo bitnu pobedu protiv Šarlota rezultatom 109:97, dok je Bruklin koji je igrao bez Djurenta i povređenog Hardena, uspeo da pobedi borbeni Nju Orleans u neizvesnoj završnici rezultatom 134:129. Klipersi su uspeli da prežive Portland koji je i bez Lilarda bio nadomak pobede, rezultat je na kraju bio 113:112, ali je Pol Džordž uspeo da donese tesnu pobedu svom timu i dodatno utvrdi Kliperse na trećem mestu Zapada, što nije baš najbolja vest za Nikolu Jokića i Denver, koji se nalaze na četvrtom mestu.