Home Košarka Bogdan se povredio u porazu Atlante, Terens Men uveo oslabljene Kliperse u finale Zapada (VIDEO)
0

0
0

Filadelfija je uspela da ne prospe treći put zaredom dvocifrenu prednost i ovoga puta uspela je da pobedi Atlantu rezultatom 104:99 i vrati seriju u Filadelfiju gde će se igrati sedma i odlučujuća utakmica. Filadelfija je prosula ukupno 44 poena prednosti u prethodne dve utakmice i ponovo je bila blizu da u finišu prospe dvocifrenu prednost, ali je ovoga puta šut izdao Atlantu, Bodgan Bogdanović se povredio u trećoj četvrtini i nije ulazio do kraja, što se i te kako osetilo u organizaciji napada, tako da je ovoga puta čudo izostalo. Ključni igrač Filadelfije bio je Set Kari, koji je serijom od šest trojki u trećoj četvrtini odvojio Filadelfiju na dvocifrenu prednost, koju su na kraju uspeli da odbrane, dok su Embid sa 22 poena i Tobajas Heris sa 24 poena dali svoj doprinos ovoj pobedi lidera Istoka. Trej Jang je upisao 34 poena u Atlanti, Bogdan je do povrede imao 7 poena, ali je generalno loš procenat šuta iz igre ubio Atlantu u ovoj utakmici, pošto uglavnom jako retko možete da pobedite ako imate 41 posto šut iz igre i večeras je to presudilo. Oba polufinala Istoka ušla su u sedmu utakmicu, što se baš ne dešava često, tako da će uzbuđenja biti do samog kraja i obe serije su krajnje neizvesne, tim pre što večeras Filadelfija nije briljirala, tako da je u sedmoj utakmici sve otvoreno, samo ostaje da se vidi koliko će povreda Bogdanovića biti ozbiljna i hoće li moći da igra odlučujuću utakmicu u Filadelfiji.

Klipersi su uspeli da se prvi put od osnivanja franšize, plasiraju u finale Zapada u utakmici u kojoj je Juta vodila sa 25 poena razlike početkom treće četvrtine, ali je na kraju uspela da izgubi dosta ubedljivo rezultatom 131:119. Ključni faktor ove senzacionalne pobede i preokreta bio je Terens Men, mladi rezervista Klipersa koji igra tek drugu NBA sezonu, koji je u prethodnih pet utakmica ove serije postigao ukupno 25 poena, ali je večeras odigrao nestvarnu utakmicu, postigao čak 39 poena i postavio rekord karijere. Juta je napravila veliku prednost šutem za tri poena, ali je šut u drugom poluvremenu bio mnogo neefikasniji, tako da je prednost od 25 poena istopljena već u trećoj četvrtini ove utakmice, pošto su Klipersi počeli da pogađaju praktično sve. Pol Džordž i Redži Džekson postigli su ukupno 55 poena, bila je to odlična timska igra Klipersa u drugom poluvremenu, ali teško je oteti se utisku da je Juta ovu utakmicu izgubila pre svega zbog toga što niko nije mogao ni da sanja da će mladi Terens Men da odigra bolje od povređenog Kavaja Lenarda, da će imati 7/10 šut za tri i čak 71 posto šut iz igre, tako da je njegovih 39 poena ubilo Jutu, koja ovakvo iznenađenje jednostavno nije mogla da preživi. Donovan Mičel upisao je 39 poena, po devet skokova i asistencija, ekipa Jute je delovala sigurno i dominantno većim delom ove utakmice, ali prosto desila se utakmica života mladog igrača na koga niko nije ozbiljno računao da će moći da odmeni Lenarda i sve ostalo je istorija. Osam puta su Klipersi bili na jednu utakmicu do Finala Zapada i svaki put su izgubili, tako da je večerašnja pobeda označila kraj najduže serije bez učešća u konferencijskom finalu u svim američkim profesionalnim sportovima, a taj neslavni rekord Klipersa trajao je punih 50 godina, tako da je večerašnja utakmica bila istorijska i po tom osnovu. Finiks se odmarao, ali je Kris Pol dobio koronu, Kavaj Lenard je povredio koleno, tako da deluje da će ova serija biti izjednačena i da će oba tima početi seriju podjednako oslabljeni, naravno uz dve utakmice manje i pet dana odmora više koje će imati Finiks, što u ovako iscrpljujućem ritmu utakmica nije za potcenjivanje.