Home Košarka Bogdan dobio šuterski obračun sa Bertansom, Vestbruk oborio tripl dabl rekord star 47 godina (VIDEO)
1

0
1

Bogdan Bogdanović i Davis Bertans zajedno su harali u dresu Partizana, a večeras su imali pravi šuterski obračun u istorijskoj utakmici Vašingtona i Atlante, koju je obeležio Rasel Vestbruk koji je upisao tripl dabl broj 182 i oborio rekord Oskara Robertsona star 47 godina. Atlanta je pobedila Vašington rezultatom 125:124, Rasel Vestbruk je promašio šut za pobedu u ovoj utakmici, koji bi svakako ulepšao ovaj istorijski rekord, ali je upisao još jednu monstruoznu partiju sa 28 poena, 13 skokova i 21 asistencijom. Atlanta je u četvrtoj četvrtini prosula dvocifreenu prednost koju je držala većim delom ovog meča, umnogome zahvaljujući pravoj baražnoj vatri Davisa Bertansa koji je serijom trojki vratio svoj tim u ovu utakmicu i omogućio mu šansu da ukrade pobedu, i postigao pet trojki i ukupno 15 poena. Ipak, njegov nekadašnji saigrač iz Partizana, a sada starter Atlante, Bogdan Bogdanović, pobedio je u ovom šuterskom obračunu i upisao 25 poena, 5 skokova i 4 asistencije, uz sedam postignutih trojki. Ova pobeda je praktično potvrdila direktan plasman Atlante u plej of, pošto je sada razlika u odnosu na Boston na sedmom mestu dve i po pobede uz tiebreaker prednost, tri utakmice do kraja sezone. Ekipa Indijane je pobedom nad Klivlendom 111:102 ponovo preuzela deveto mesto Istoka od Vašingtona i dodatno otežala ionako tešku misiju Čikaga koji pokušava da se serijom pobeda u poslednjim kolima uključi u borbu za deseto mesto Istoka.

San Antonio je na opšte iznenađenje svih koji prate NBA spalio Milvoki rezultatom 146:125 u utakmici koja je  bila rekord franšize San Antonija po broju postignutih poena u prvom poluvremenu, pošto je u gotovo gejmerskim procentima šuta na obe strane, rezultat na poluvremenu bio nestvarnih 87:64 za San Antonio. Tim Grega Popovića, koji u proseku šutira najmanje trojki u NBA i generalno svoju igru zasniva na šutevima sa poludistance, večerašnju utakmicu dobio je nestvarnom baražnom vatrom od 17 trojki uz procenat šuta iz igre od čak 59,6 posto. Milvoki uopšte nije bio loš na ovoj utakmici, kada postignete 125 poena uz procenat šuta iz igre 50 posto, to uglavnom treba da znači da ste pobedili, ali generalno ova utakmica bila je takva bizarna statistička anomalija, da tim koji tokom cele utakmice pogađa u ovakvim procentima i postigne 87 poena za poluvreme, večeras jednostavno nije bilo moguće pobediti. Ova pobeda je dovela San Antonio na “samo” jednu pobedu do obezbeđivanja plej in mesta na Zapadu, a navodnici su tu zato što slede četiri utakmice u pet dana sa Bruklinom, Njujorkom i dva puta sa Finiksom. Povredama osakaćeni tim Nju Orleansa bio je nadomak novog čuda protiv Memfisa, ali na kraju su izgubili rezultatom 115:110 i ovom pobedom Memfis je matematički obezbedio mesto u plej in zoni Zapada. Nakon ovih rezultata, Sakramento i Nju Orleans se nalaze u poziciji da moraju da dobiju sve četiri utakmice do kraja sezone, što će biti nešto lakše Sakramentu zbog lakšeg rasporeda, dok će San Antonio morati da izgubi sve četiri utakmice u preteškom rasporedu koji ima do kraja sezone, da bi ispao iz plej in zone Zapada.

Portland je pobedom nad Hjustonom rezultatom 140:129  nastavio sa pritiskom na Dalas koji je na petom mestu Zapada, ali je ujedno i povećao razliku nad Lejkersima na dve utakmice, tako da će šampionima NBA biti potrebne sve četiri pobede do kraja sezone, da bi imali bilo kakvu šansu da izbegnu plej in Zapada. Golden stejt je pobedio Jutu Džez rezultatom 119:116 i matematički obezbedio plej in, ali ujedno i otvorio i prostor ekipi Finiksa da maksimalnim učinkom do kraja sezone, pokuša da ponovo preuzme prvo mesto Zapada od Jute koja sada ima pobedu i po prednosti. Razlika na kraju je bila samo tri poena, a ispada da ovakvi detalji i poeni na kraju u ukupnom zbiru budu ona razlika koja znači pobedu, pa ovog puta izdvajamo trojku Džordana Pula sa kraja treće četvrtine, a negde uglavnom na kraju ispadne da tim koji ima sreće da pogodi ovakve šuteve tokom utakmice, na kraju i odnese pobedu, taman za taj jedan šut od tri poena preko pola terena…