Home Fudbal Bajern eliminisan nakon trilera u Parizu, Čelsi odbranio prednost
Bajern eliminisan nakon trilera u Parizu, Čelsi odbranio prednost
0

0
0

Bajern je savladao PSG u gostima rezultatom 0:1, golom Čupo Motonga u prvom poluvremenu, ali nije uspeo da postigne i drugi gol koji mu je bio neophodan za prolaz u polufinale Lige šampiona. Nakon prve utakmice koju je tim iz Pariza dobio uz puno sreće, ostao je utisak da bi ta utakmica mogla da donese ishod u kome dalje ide srećniji, ali ne i kvalitetniji tim. Revanš meč u Parizu malo je promenio tu sliku, tako da su igrači domaćeg tima, posebno Nejmar koji je u pet minuta tri puta pogodio okvir gola, stvorili ogroman broj šansi koje nisu iskoristili, dok je ekipa Bajerna bila blizu toga da te promašaje kazni, ali na kraju u tome nije uspela. Kada se sve sabere, u dve utakmice gledali smo potpuno izjednačenu borbu dva sjajna tima, u kome je ipak za nijansu snalažljiviji tim prošao dalje, a ovaj dvomeč svakako je bio neka vrsta finala pre finala, posebno ako se pogleda drugi dvomeč u kome su i Čelsi i Porto daleko ispod kvaliteta Bajerna i PSG, ali je ovoga puta žreb bio neumoljiv i jedna od dve sjajne ekipe morala je biti eliminisana. Ovoga puta to je bio Bajern, koji neće moći da odbrani titulu prvaka Evrope, tako da će tri titule Lige šampiona zaredom Real Madrida i dalje ostati van domašaja za ostatak Evrope, makar u doglednoj budućnosti.

U vrlo skromnom meču u kome je na samom kraju utakmice Porto preko Taremija postigao gol za minimalnu pobedu nad Čelsijem, nije bilo ni kvaliteta, ni prevelikih uzbuđenja, kojih je bilo u Parizu, tako da je tim iz Londona prošao u polufinale Lige šampiona. Pobeda od 0:2 u gostima bila je nenadoknadiva prednost i gol postignut duboko u nadoknadi vremena više je u domenu počasnog gola, nego što je doneo ozbiljnu neizvesnost oko krajnjeg ishoda ovog dvomeča.