Home Košarka Atlanta se ponovo vratila iz mrtvih, Filadelfija prosula 26 poena prednosti (VIDEO)
0

0
0

Još jedan epski povratak Atlante i još jedno gotovo nestvarno rasulo u redovima Filedelfije obeležilo je petu utakmicu serije polufinala Istoka, tako da je nakon čak 26 poena prednosti za Filadefliju, Atlanta sjajnom igrom u četvrtoj četvrtini uspela da ukrade pobedu rezultatom 109:106 i povede sa 3:2 u seriji. Atlanta je bila u totalnom rasulu i u odbrani i u napadu, Filadelfija je na krilima Džoela Embida pravila razliku i do kraja treće četvrtine delovalo je da je vreme za garbage time i da je pobednik u ovom meču odlučen. Bogdan Bogdanović imao je možda i najgoru utakmicu sezone, nakon neuspešnog čelendža trenera Atlante, potvrđena mu je peta lična greška i završio je utakmicu sa 6 poena,  uz šut iz igre 3/9 i delovalo je da je poraz pred krcatim tribinama u Filadelfiji neminovan. A onda se desio gotovo zaboravljeni, višestruki najbolji šesti igrač NBA, Lu Vilijams, koji je zaplesao u četvrtoj četvrtini, upisao 15 poena, uz nestvarno dobar koeficijent korisnosti plus 31 i vratio u život demoralisani tim Atlante u kome su pored Bogdanovića, i druga dva startera, Kapela i Huerter upisala ukupno 6 poena. Filadelfija je imala sjajnog Embida, koji je večeras upisao 37 poena, 13 skokova i 5 asistencija, ali se potpuno raspao u četvrtoj četvrtini, što se dešava već drugu utakmicu zaredom, promašio je dva slobodna bacanja u samom finišu koja su praktično rešila ovu utakmicu i desio se nestvarni kolaps lidera Istoka koji bi ih vrlo lako mogao koštati eliminacije u ovoj seriji. Spektakularni Lu Vilijams uspeo je da probudi uspavanog Treja Janga, koji je na kraju uz dosta loše procente šuta, ipak uspeo da upiše čak 39 poena, Kolins i Galinari su upisali ukupno 35 poena i 19 skokova i potpuno nadskočili i nadigrali uspavane igrače Filadelfije u finišu ove utakmice i dobili smo još jedan čudesni preokret Atlante. Treba reći da uprkos sjajnoj partiji Lua Vilijamsa i Atlante, ovaj poraz, kao i prethodni u kome je Filadelfija prosula prednost od 18 poena, govori o problemima u igri tima koji je na papiru bolji, ali gubi energiju u poslednjoj četvrtini u drugoj utakmici zaredom, što može da govori o umoru, ali i velikoj psihološkoj nestabilnosti tima koji to po imenima nikako ne bi smeo da bude. Ovaj poraz znači gubitak prednosti domaćeg terena, ogroman psihološki udarac za favorita i sada Atlanta za dva dana ima meč loptu za prolaz u finale Istoka pred prepunom arenom svojih navijača, što je ipak veliko iznenađenje kome se niko nije nadao. Posebno ne tako da iskusan tim koji je lider Istoka, protiv mlađeg i neiskusnijeg tima, u dve utakmice prospe ukupno 44 poena prednosti.

Šut za tri poena je neka vrsta kazina, koji ako dovoljno dugo igrate, kuća uvek dobija, a vi gubite, i upravo tako večeras je Juta prosula prednost domaćeg terena i izgubila od Klipersa rezultatom 119:111. Nakon kockarski srećnog prvog poluvremena u kome je Juta postigla čak 17 trojki, usledio je šuterski košmar u drugom poluvremenu i samo tri postignute trojke uz ukupni procenat šuta za tri 20/54 i poraz je bio neminovan. Klipersi jesu igrali bez svog najboljeg igrača, povređenog Lenarda, ali je Juta večeras igrala ne samo bez Konlija, koji je povređen i nije ni igrao u ovoj seriji, već je i Donovan Mičel večeras pokušavao da igra uprkos povredi zgloba, i to se pokazalo kao greška, tako da je Juta ostala bez te prednosti koja ju je činila favoritom u ovoj utakmici, i na kraju se sve svelo na meč dva oslabljena tima u kome su se gosti bolje snašli i zasluženo pobedili. Mičel je imao 21 poen, po pet skokova i asistencije, ali uz košmarnih 6/19 šut iz igre i očigledni problem da se normalno kreće tokom igre, Juta je pored njega imala još pet dvocifrenih igrača, ali je ova utakmica izgubljena kockarskim insistiranjem na šutu za tri poena tokom cele utakmice, čak i kada za tim nije bilo nikakve potrebe i domaći tim je u tom kazinu izgubio sve svoje prednosti i zasluženo izgubio. Pol Džordž je večeras opravdao nadimak Play Off P, upisao je 37 poena, 16 skokova i 5 asistencija, uz sjajne role Morisa i Džeksona, ali je generalni utisak da je ovakav ishod više posledica samoubilačkog forsiranja šuta za tri Jute, nego što je ekipa Klipersa imala neke impresivne statistike. Tim koji u poslednja dva minuta ima više od pet air ball promašaja na šutu za tri poena, prosto ne može da pobedi i tu je bio početak i kraj svake priče o ishodu ove utakmice. Serija se vraća u Los Anđeles, pitanje je može li bez Lenarda, ovaj tim da ponovi ovakvu partiju, i posebno može li Juta da ponovi ovako suludu partiju u drugom poluvremenu večerašnje utakmice, tako da deluje da smo daleko od kraja i da je sedma utakmica u ovoj seriji vrlo verovatan ishod.

Potez večeri ipak pripada mladom Terensu Menu iz Klipersa, koji je večeras posterizovao Rudija Gobera na jedan sasvim spektakularan način…