Home Košarka Atlanta izgorela u grotlu Medison Skver Gardena, zahuktali Bogdan zaustavljen u drugom poluvremenu (VIDEO)
0

0
0

Atlanta je propustila ogromnu šansu da večeras napravi ključni korak ka prolasku u polufinale Istoka, imala je sjajan početak utakmice, protivnika koji je imao samo 30 posto šut iz igre u prvom poluvremenu, Džulijusa Rendla koji je u prvom poluvremenu postigao svega dva poena sa linije za slobodna bacanja i promašio sve šuteve iz igre, Bogdana Bogdanovića koji je do poluvremena upisao sjajnu partiju sa 14 poena, ali sve to nije bilo dovoljno za prednost veću od ipak dostižnih 13 poena na poluvremenu. Njujork je bio zreo za pravi fijasko u prvom poluvremenu, ali je ekipa Atlante u finišu prvog poluvremena u nekoliko olako bačenih napada propustila šansu da na odmor ode sa najmanje dvadesetak poena razlike i upravo to na kraju može biti onaj momenat koji je prelomio ne samo ovu utakmicu, već i celu plej of seriju. Od samog početka treće četvrtine ekipa Njujorka je nošena krcatim Medison Skver Gardenom krenula da nadoknađuje propušteno u prvom poluvremenu, Džulijus Rendl je u prvom napadu najzad pogodio trojku i do kraja treće četvrtine Njujork je uspeo da preuzme vođstvo, publika je napravila pritisak u kome je Atlanta praktično ostala bez ikakve šanse i u četvrtoj četvrtini usledila je furiozna završnica koja je na kraju rezultirala pobedom Njujorka rezultatom 101:92. Nakon sjajnog prvog poluvremena, Bogdan Bogdanović je bio na posebnoj meti odbrane Njujorka, i najbolja odbrana NBA uspela je da ga zaustavi i svede na samo 4 poena u drugom poluvremenu, tako da je utakmicu završio solidnim učinkom sa 18 poena, 6 skokova i 3 asistencije. Ipak, teško je oteti se utisku da je ogromna šansa propuštena u finišu prvog poluvremena, i da ako Atlanta izgubi ovu seriju, to će biti pre svega zbog poraza u ovoj utakmici, pošto bi se Njujork jako teško vratio sa 0:2 u seriji, ovako sve je otvoreno i Atlanta sada mora da na mnogo teži način traži put u polufinale Istoka.

Filadelfija je rutinski pobedila Vašington rezultatom 120:95 u utakmici u kojoj je postalo jasno da je furiozan finiš sezone kojim je Vašington za nešto više od mesec dana, sa dna Istoka došao do osmog mesta, ostavio ozbiljan fizički danak na timu, koji je umoran, i taj umor se video i u plej in utakmici sa Bostonom, a večeras je to bilo još izraženije i ubedljiva pobeda favorizovane Filadelfije bila je neminovna. Embid i Simons upisali su po 22 poena, Vašington nije mogao da prati ritam posebno zbog povrede Rasela Vestbruka tokom utakmice, tako da je lider Istoka poveo sa 2:0 u seriji i sada slede dve utakmice u Vašingtonu.

Juta Džez je šokantno izgubila prvu utakmicu u seriji protiv mladog tima Memfisa, ali je u drugoj utakmici dobila ozbiljno pojačanje, pošto se nakon duže povrede u tim vratio Donovan Mičel, tako da je lider Zapada uspeo da izađe na kraj sa srčanim timom Memfisa koji je nakon velikog minusa u prvom poluvremenu uspeo da se vrati u trećoj četvrtini, ali je još jedna serija Jute u četvrtoj četvrtini ipak na kraju presudila. Rudi Gober je pokazao zašto je jedan od najboljih centara NBA i njegov učinak u odbrani je posebno doprineo na kraju ubedljivoj pobedi Jute nad Memfisom rezultatom 141:129, a njegova brutalna blokada nad impresivnim Dža Morentom, koji je večeras postigao čak 47 poena, bila je jedna od prekretnica ove utakmice. Kompletni tim Jute vođen Donovanom Mičelom koji je na povratku nakon povrede upisao sjajnu partiju sa 25 poena, deluje kao preveliki zalogaj za mladi tim Memfisa, koji sada na svom terenu nastavlja ovu izjednačenu plej of seriju, a ova utakmica je pokazala da je za lidera Zapada mnogo bolje da igra timski i izbegava sulude trojkaške maratone poput onoga u prvoj utakmici kada su ispalili čak 47 pokušaja za tri poena, pogodili samo 12 i na kraju izgubili. Večeras je to bilo mnogo uravnoteženije i efikasnije, tako da je favorit opravdao status i sada je rezultat u ovoj plej of seriji 1:1.