Home Košarka Atlanta demolirala Njujork i zakazala polufinale Istoka sa Filadelfijom (VIDEO)
Atlanta demolirala Njujork i zakazala polufinale Istoka sa Filadelfijom (VIDEO)
0

0
0

Atlanta je pobedila Njujork rezultatom 103:89 u prepunom Medison Skver Gardenu, u utakmici u kojoj je u timu Njujorka najbolji igrač bila publika, dok je praktično ceo domaći tim bio vidljivo van ritma i zreo za eliminaciju, što se na kraju i desilo. Bogdan Bogdanović i Trej Jang većim delom ove utakmice nisu pogađali, ali je uprkos tome Atlanta uspela da u samom finišu prvog poluvremena preuzme vođstvo i razbije egal koji je trajao tokom prvog poluvremena. U drugom poluvremenu Atlanta je došla na svoje, dok se Njujork potpuno raspao, tako da je Trej Jang upisao 36 poena, dok je Bogdan Bogdanović ponovo imao loše šutersko veče, ali je ponovo uspeo da sve promašaje nadoknadi vrlo korisnom igrom za tim, posebno u odbrani i završio je utakmicu sa 9 poena, 7 skokova, 5 asistencija i 2 ukradene lopte uz koeficijent korisnosti plus 16. Uprkos porazu, publika u Medison Skver Gardenu pozdravila je aplauzom svoj tim, koji je ove sezone iznenadio sve plasmanom na četvrto mesto Istoka i prekinuo post koji je trajao od 2013.godine kada su poslednji put igrali plej of. Atlanta je sasvim zasluženo pobedila sa 4:1 u ovoj seriji kao nesporno bolji tim, koji će u polufinalu Istoka igrati sa Filedelfijom, koja je možda u najgorem trenutku ostala bez Džoela Embida, a ako to odsustvo potraje malo duže, ova serija bi mogla biti mnogo uzbudljivija nego što na papiru izgleda.

Filadelfija je pobedila Vašington rezultatom 129:112 i rezultatom 4:1 u seriji plasirala se u polufinale Istoka, u utakmici u kojoj je igrala bez Džoela Embida, ali je Vašington takođe bio oslabljen neigranjem Davisa Bertansa i startnog centra Aleksa Lena. Ovim porazom završena je impresivna sezona Vašingtona koji je napravio najveći preokret ove sezone i u furioznom finišu sezone uspeo da sa samog dna Istoka dođe do osmog mesta, ali je upravo ta serija potrošila ovaj tim do tačke da je od početka ove serije bilo jasno da nemaju energije za čudo i da će Filadelfija biti preveliki zalogaj za ekipu Rasela Vestrbruka i Bredlija Bila.

Juta Džez je rutinski pobedila Memfis rezultatom 126:110 u utakmici koja je potvrdila da je Donovan Mičel ključni faktor uspeha lidera Zapada i ova serija je završena rezultatom 4:1 za Jutu. Nakon tri četvrtine Juta je imala 30 poena razlike, u plej ofu je faktor odmora veoma važan, tako da je ova utakmica prošla bez puno uzbuđenja i trošenja energije, jednostavno Memfis nije imao nikakve šanse, i praktično celo drugo poluvreme prošlo je u dosta niskom intenzitetu, uz odmaranje startera Jute. Ako se pogleda iscrpljujuća i izjednačena serija Klipersa i Dalasa, deluje da pored činjenice da će pobednik te serije imati daleko manji broj dana za odmor od Jute, trenutna forma lidera Zapada ne daje bilo kom rivalu previše nade. Juta je slomila sjajni tim Memfis u pet utakmica, a jedini poraz upisala je u utakmici u kojoj je uprkos činjenici da su igrali bez Donovana Mičela i imali košmarno loš šut za tri poena, izgubila sa samo tri poena. Rudi Gober, Donovan Mičel, Džordan Klarkson, Majk Konli i Bojan Bogdanović, predstavljaju ozbiljno jezgro tima koji ima jako dubok roster i ukoliko ne bude povreda, deluje da će Juta biti najozbiljniji favorit za ulazak u NBA finale, pošto praktično nema tima na Zapadu sa tako velikim brojem igrača sposobnih da u praktično svakoj utakmici naprave ozbiljnu razliku.

Klipersi i Dalas nastavili su svoj rat do poslednjeg daha, od koga bi na kraju najveći dobitnik mogla biti Juta Džez, i ponovo smo gledali vrlo histeričnu utakmicu u kojoj su oba tima više puta tokom ove utakmice išli od sjaja do očaja i nazad. I na kraju je drugi put u istoriji NBA, nakon 1995.godine i finala Zapada između Hjustona i San Antonija, pet puta zaredom u jednoj plej of seriji pobedio gostujući tim i Dalas je pobedio Kliperse rezultatom 105:100. Luka Dončić je počeo utakmicu praktično bez promašaja, Boban Marjanović je bio u startnoj petorci i Dalas je uspeo da napravi dvocifrenu prednost, koja se vrlo brzo istopila, Porzingis je nakon dva minuta druge četvrtine napravio treću ličnu grešku i Klipersi su strpljivom igrom preuzeli utakmicu, uveli praktično sve centre Dalasa u probleme sa ličnim greškama i na poluvreme se otišlo sa potpuno otvorenim rezultatom. U trećoj četvrtini je trener Klipersa, Taj Lu, neshvatljivo i gotovo samoubilački, potpuno promenio koncepciju igre iz prvog poluvremena, i Klipersi su počeli da beskonačno šutiraju trojke, ono malo napada koji su realizovani ulaskom pod koš, uglavnom su završavali velikim brojem izgubljenih lopti, tako da je Dalas ni kriv ni dužan, uz vrlo skromne procente šuta u trećoj četvrtini, treću četvrtinu završio sa 14 poena razlike. Ipak, u četvrtoj četvrtini Dalas se praktično raspao u napadu, usledila je serija besmislenih šuteva Dalasa za tri poena koja je postepeno istopila tu veliku prednost, u finišu su za samo dva minuta uspeli da prospu prednost od deset poena i Klipersi su na samom kraju utakmice u čak dva napada imali šansu da preuzmu vođstvo preko Batuma koji je promašio koš na rutinskom polaganju i nakon toga Lenard je promašio šut za tri za izjednačenje.  Tako je ova luda plej of serija nastavljena trećom pobedom Dalasa u gostima, dok će Klipersi za dva dana u Teksasu tražiti svoju treću pobedu u gostima i opstanak u ovoj seriji. Luka Dončić je imao sjajnu partiju, sa 42 poena, 8 skokova i 14 asistencija, postigao je čak 40 poena u prve tri četvrtine i nakon toga samo dva poena u četvrtoj, ali je ovaj učinak delom i posledica razmagnetisanosti ostatka tima Dalasa u kome je jedini dvocifren pored Dončića bio Hardavej sa 20 poena. Kako god, Dalas vodi sa 3:2, ova serija nakon ovako histerične utakmice i dalje izgleda jako daleko od kraja, a Juta će imati najmanje par dana odmora više pre polufinala Zapada sa bilo kojim od ova dva tima. Prednost Jute biće još veća uđe li serija Klipersa i Dalasa u sedmu utakmicu, što nakon svega što smo do sada videli, deluje sasvim realno.